XIV Міжнародна наукова інтернет-конференція ADVANCED TECHNOLOGIES OF SCIENCE AND EDUCATION

Русский English
Научные конференции Наукові конференції

Безлуцький В.М. ВИХОВАННЯ КОМАНДНИХ ДІЙ У МАЙБУТНІХ МОРЯКІВ НА ЗАНЯТТЯХ З ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ

Безлуцький Вадим Миколайович,

Морський коледж ВНЗ «Херсонський державний морський інститут»

  ВИХОВАННЯ КОМАНДНИХ ДІЙ У МАЙБУТНІХ МОРЯКІВ НА ЗАНЯТТЯХ З ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ

Важливими морально-вольовими якостями для моряків є дисциплінованість і колективізм, сміливість і рішучість, винахідливість та ініціатива, емоційна стійкість та лідерство.

Велика кількість аварійних ситуацій на суднах світового флоту найчастіше є наслідком невміння моряків працювати злагодженою командою. Саме тому серед знань та вмінь якими повинен оволодіти курсант морського навчального закладу є позитивне відношення до безпечних методів роботи та успішні командні дії на навігаційному містку та у машинному відділенні на судні.

Розвивати вище перераховані вміння та якості у майбутніх моряків необхідно як під час вивчення гуманітарних дисциплін, безпеки життєдіяльності, так і під час занять фізичною культурою та спортом. Серед розділів дисципліни «Фізичне виховання», що покликані виховувати злагоджені дії команди слід виділити: веслувально-вітрильну підготовку та  спортивні ігри.

Мета даного дослідження полягає у обґрунтуванні значення спортивних ігор для виховання командних дій у майбутніх моряків.

Головною умовою будь-якої командної гри є узгодження особистих інтересів із інтересами колективу. Колективні ігри сприяють вихованню дисциплінованості, активності, ініціативи, товаристської взаємодопомоги тощо.

Під час гри у баскетбол курсанти знайомляться з тим, як слід взаємодіяти удвох та втрьох, а також вести спортивну боротьбу у межах встановлених правил. А вміння дотримуватися певних правил також необхідне для майбутнього фахівця морського та річкового транспорту. 

Граючи у баскетбол кожен гравець повинен бути завжди готовим до отримання м'яча з метою продовження або завершення атаки; це багато в чому залежить від взаємодії гравців на майданчику. У команді дії всіх гравців об'єднуються в різні комбінації, завдання яких - створення умов для результативного кидка одного з гравців. Активно повинні діяти всі п'ять гравців, кожен з яких виконує в даний момент певне завдання. Якщо завданням одних гравців є активні дії з м'ячем і надання допомоги для атаки, інші гравці в цей час повинні привертати до себе увагу захисників своїми переміщеннями і відволікати їх від корзини. Успіх виграшу команди залежить від індивідуальних і групових дій.

Ще однією командною спортивною грою, де кожен гравець діє з урахуванням дій свого партнеру є волейбол. Умови ігрової діяльності привчають курсантів: підкоряти свої дії інтересам колективу в досягненні загальної мети; діяти з максимальною напруженістю своїх сил і можливостей, долати труднощі в ході спортивної боротьби; постійно слідкувати за ходом гри, миттєво оцінювати ситуацію, що постійно змінюється і приймати вірні рішення.

Ці особливості сприяють вихованню у курсантів почуття колективізму; рішучості, цілеспрямованості; уваги і швидкості мислення; здатності управляти своїми емоціями; удосконаленню основних фізичних явищ. А також мають важливе професійно-прикладне значення для курсантів морських навчальних закладів.   

Література:

1. Волков В.А. Основи професійно-прикладної фізичної підготовки студентської молоді. - К.: Знання України, 2004. - 82 с.

 

e-mail: Bezlutskaya@ukr.net


Залиште коментар!

Дозволено використання тегів:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>