XIV Міжнародна наукова інтернет-конференція ADVANCED TECHNOLOGIES OF SCIENCE AND EDUCATION

Русский English
Научные конференции Наукові конференції

Боднарюк О.І., д.мед.н., проф. Андрієць О.А. УРОЛОГІЧНА ПАТОЛОГІЯ У ДІВЧАТ БУКОВИНИ

Боднарюк О.І., д.мед.н., проф. Андрієць О.А.

Кафедра акушерства і гінекології з курсом дитячої та підліткової гінекології Буковинського державного медичного університету

УРОЛОГІЧНА ПАТОЛОГІЯ У ДІВЧАТ БУКОВИНИ

Запальні захворювання геніталій у дівчат-підлітків посідають перше місце серед гінекологічних захворювань і складають 65-80 % від загального числа. Провідну роль у їх виникненні відіграють запальні захворювання сечовидільної системи, особливо запальні захворювання нирок та сечового міхура. Такий тісний взаємозв'язок пов'язаний із спорідненістю гістологічної будови епітелію урогенітального тракту та близькістю їх анатомічного розташування [1, 2, 3].

Аналізуючи статистичні дані за період з 2003 по 2007 роки, слід відмітити, що спостерігається ріст захворюваності на хвороби сечостатевої системи серед дівчат-підлітків Чернівецької області. Зокрема захворюваність на цистит та його поширеність серед дівчаток до 14 років, жительок Буковини, збільшилися відповідно в 1,6 та 1,5 раза за цей період.

Вражаючими є дані щодо захворюваності на цистит та його поширеності серед дівчат-підлітків віком від 14 до 17 років. За період з 2003 по 2007 роки захворюваність на цистит та його поширеність в цій віковій групі збільшилася в 3,4 раза. Показники захворюваності та поширеності циститу серед дівчат Чернівецької області віком до 14 років вищі за загальноукраїнські у 2,2 раза та у 2,5 раза - серед дівчат віком від 14 до 17 років. Привертає увагу різке зростання показників захворюваності на цистит (у 20,1 раза) серед дівчат віком від 14 до 17 років порівняно з дівчатками вікової групи до 14 років.

Запальні захворювання нирок за вказані періоди залишаються практично на одному рівні. Але спостерігається ріст числа захворюваності на інфекції нирок та поширеності даної патології з віком. Дівчата-підлітки віком від 14 до 17 років хворіють інфекціями нирок у 13,5 разів частіше за дівчат вікової групи до 14 років.

Відмічається також ріст числа захворюваності серед дівчат-підлітків Буковини на сальпінгооофорити. За період з 2003 по 2007 р. це число зросло в 1,2 раза. Захворюваність на сальпінгооофорити серед дівчат Чернівецької області віком від 14 до 17 років за цей період була вищою у 1,3 раза ніж у цілому по Україні, а поширеність даного захворювання перевищувала загальноукраїнські показники в 1,6 раза.

Урологічна патологія запального ґенезу має негативний вплив на репродуктивне здоров'я дівчат. Найбільш вагомими причинами виникнення запальних процесів внутрішніх статевих органів у дівчаток є наявність інфекційних факторів, порушення мікробіоценозу піхви та вульви, які виникають на тлі тривало існуючої соматичної та екстрагенітальної патології, а також порушення санітарно-гігієнічних норм особистої гігієни.

Отже, комплекс діагностично-лікувальних заходів при запальних захворюваннях внутрішніх геніталій на тлі урологічної патології запального ґенезу повинен бути спрямований на підвищення ефективності відновлення репродуктивного здоров'я дівчат-підлітків.

Література:

•1.     Аналіз роботи служби дитячої та підліткової гінекології за 2003-2007 у забезпеченні репродуктивного здоров'я населення України (інформаційно-статистичний довідник). - К.: Центр медичної статистики МОЗ України, 2008. - 154 с.

•2.     Андрієць О.А. Порушення менструальної функції як показник репродуктивного неблагополуччя у дівчат Буковини віком до 14 років / О.А.Андрієць, І.Д.Шкробанець // Репродуктивное здоровье женщины. - 2008. - №4. - С.218-221.

•3.     Кузнецова И.В. Сочетанная инфекция мочевыводящей и половой систем у девочек / И.В.Кузнецова, Е.В.Гусева // Акушерство и гинекология. - 2008. - №4. - С.32-36.

 


Залиште коментар!

Дозволено використання тегів:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>