XIV Міжнародна наукова інтернет-конференція ADVANCED TECHNOLOGIES OF SCIENCE AND EDUCATION (19-21.04.2018)

Русский English
Научные конференции Наукові конференції

Бойко К. В., Туркот В. М. ПРОЕКТ СТВОРЕННЯ УЧАСТКА УСТАНОВКИ ГБО НА АВТОСКЛАДАЛЬНОМУ ЗАВОДІ № 2 «БОГДАН МОТОРС»

Бойко Костянтин Васильович, Туркот Віталій Михайлович

Черкаський державний технологічний університет

ПРОЕКТ СТВОРЕННЯ УЧАСТКА УСТАНОВКИ ГБО НА АВТОСКЛАДАЛЬНОМУ ЗАВОДІ № 2 «БОГДАН МОТОРС»

Корпорація "Богдан" реалізовує масштабні інвестиційні проекти, спрямовані на створення в Україні потужностей по виробництву автотранспортних засобів різних типів. У її склад входять 20 компаній, серед яких ВАТ "Луцький автомобільний завод", ВАТ "Черкаський автобус", "Хюндай Моторс Україна" і ін. За результатами роботи торік завод "Богдан" посів перше місце серед виробників автобусів і вантажівок в Україні.

Корпорація "Богдан" - один з найбільших суб'єктів українського автомобільного ринку, створена в лютому 2005 року з метою реалізації масштабних інвестиційних проектів, спрямованих на створення в Україні потужностей з виробництва автотранспортних засобів різних типів. До її складу входять 20 компаній, серед яких - ВАТ "Луцький автомобільний завод", ВАТ "Черкаський автобус", "Хюндай Моторс Україна" та інші.

На сьогоднішній день Черкаський автобусний завод випускає 2 основні моделі автобусів і ряд модифікованих на замовлення. Великим попитом користуються ексклюзивні моделі на індивідуальні замовлення. Наприклад, зараз замовили автобуси шахтарі для перевезення рятувальників, надійшли замовлення на моделі підвищеної комфортабельності для міжміських перевезень, шкільні автобуси, десятиметрові, п'ятнадцятиметрові автобуси і т.д. Цього року завод планує випустити кілька нових моделей з китайською агрегатною базою, які будуть дещо дешевшими, але разом з тим високої якості.

Нарощує потужності і дочірнє підприємство "Богдан", розміщене на виробничих майданчиках НВП "Ротор". Також на заводі продовжується реконструкція цехів, проводиться газифікація підприємства, наступного року плануємо ввести власну котельню.

На ДП «АСЗ № 2» ВАТ «ЛуАЗ» втілюються та плануються втілитись 7 проектів, а саме:

- вдосконалення процесу виробництва;

- проведення тендерів для отримання якісніших комплектуючих;

- установлення нових партнерських зв'язків і розширення ринку збуту як в країні, так і за її межами;

- організація і проведення реструктуризації підприємства;

- періодичне розширення та зміна асортименту та модельного ряду продукції;

- проведення заміни, або модернізації, а також, у ряді випадків реалізації (продажу) застарілого або несправного обладнання з метою отримання коштів для часткової модернізації діючого обладнання та закупки нового;

- впровадження нового системного забезпечення (SAP).

Для кожного конкретного проекту, який на даний час втілюється на підприємстві, використовується матрична структура управління. Тобто, з переліку служб та відділів дирекції виокремлюється по 1-2 особи, які згідно із наказом призначаються відповідальними за розробку, реалізацію, упровадження та завершення проекту. Це дає змогу активізувати інтелектуальні, людські, фінансові ресурси для досягнення визначеної мети в чітко обумовлені терміни з отриманням відповідного фінансового та матеріально-речового результатів.

Основна мета проекту - отримання прибутку від нового участка установки ГБО на автоскладальному заводі № 2 «Богдан Моторс».

Визначимо основні цілі проекту.

- розширення ринку збуту,

- залучення нових клієнтів,

- скорочення часу оформлення замовлення,

- покращення екологічної обстановки в місті.

Визначимо основні допущення проекту: чинники, про які передбачаються, що вони діятимуть під час виконання проекту. При реалізації проекту створення участка установки ГБО на автоскладальному заводі № 2 «Богдан Моторс»  існують такі допущення:

•1)     Можливість появи інших постачальників комплектації ГБО.

•2)     Поява більш ефективних систем ГБО.

•3)     Можливість появи конкурентів.

Продуктом проекту є новий участок установки ГБО на автоскладальному заводі № 2 «Богдан Моторс».

Розглянемо переваги газобалонного обладнання, установку якого планується налагодити в проекті.

Дуже важливо те, що це більш екологічно чисте паливо, у вихлопі при роботі на газі міститься менше шкідливих речовин, у тому числі СО (майже у два рази менше).

Газ має більше високе октанове число (порядку 100 і навіть вище в залежності від сполуки). Відповідно, практично неможливі детонаційні ушкодження двигуна.

Зменшується зношування циліндро-поршневої групи. По-перше при пуску холодного двигуна не утвориться плівки з бензину, що змиває змащення. По друге, газ згоряє повільніше й тиск у циліндрах наростає не так швидко - у результаті ударні навантаження на деталі двигуна менше.

Газ не розріджує моторне мастило, тому мастило можна міняти рідше, ніж при експлуатації на бензині. Практично не утвориться нагару. Газ у порівнянні з бензином значно чистіше, тому в карбюратор не попадає бруд.

Результатом даного проекту буде налагодження роботи участка установки ГБО на автоскладальному заводі № 2 «Богдан Моторс» та розширення виробництва та послуг по обслуговуванню автомобілів в подальшому.

Література:

•1.     Бланк И. А. Инвестиционный менеджмент. - К., 2001.

•2.     Керівництво з питань проектного менеджменту / Під ред. С.Д. Бушуєва, 2-е вид., перероб. - К.: Видавничій дім "Деловая Украина", 2000. - 198 с.


Залиште коментар!

Дозволено використання тегів:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>