XIV Міжнародна наукова інтернет-конференція ADVANCED TECHNOLOGIES OF SCIENCE AND EDUCATION

Русский English




Научные конференции Наукові конференції

Бурак А.Я. ТРАНСФОРМУВАННЯ КАРБЮРАТОРНОГО ДВИГУНА В ІНЖЕКТОРНИЙ З ВИКОРИСТАННЯМ НИЗЬКО-ЗАТРАТНИХ КОМП’ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

Студент Бурак Андрій Ярославович

Національний університет «Львівська політехніка»

  ТРАНСФОРМУВАННЯ КАРБЮРАТОРНОГО ДВИГУНА В ІНЖЕКТОРНИЙ З ВИКОРИСТАННЯМ НИЗЬКО-ЗАТРАТНИХ КОМП'ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

У кінці 60х-на початку 70х років ХХ століття гостро встала проблема забруднення довкілля промисловими відходами, серед яких значну частину складали вихлопні гази автомобілів, обладнаних карбюраторами.

Аналіз роботи автомобільних двигунів показав, що в гонитві за збільшенням потужності, конструктивні зміни карбюраторів привели до неповного згорання палива на усіх режимах роботи. Це відбувається завдяки неефективному змішуванню паливної суміші з повітрям. В результаті цього утворюються краплі палива різного розміру, це веде до нерівномірного згорання паливної суміші. Стало очевидним, що для пониження шкідливих для життєдіяльності людини викидів в атмосферу потрібно кардинально міняти підхід до конструювання паливної апаратури. Як наслідок цього був створений інжекторний двигун.

Такий двигун покращує експлуатаційні і якісні показники автомобіля (динаміка розгону, екологічні характеристики, витрата палива і так далі), саме завдяки тому, що суміш стає більш однорідною, а краплі палива в ній мають найдрібніший розмір. Для покращення параметрів роботи двигуна можна ввести додаткові параметри регулювання, які будуть впливати на швидкість згоряння суміші завдяки озонуванню повітря в колекторі високовольтними розрядами. Також необхідно, щоб паливо поступало у двигун у вигляді дрібної аерозольної суміші. Це досягається розпиленням палива за допомогою простих інжекторних форсунок.

Для регулювання концентрації палива, температури повітря, відсотку озону, положення дросельної заслінки в залежності від положення акселератора, швидкості колінчастого валу та типу палива необхідна мікрокомп'ютерна система.

Особливістю запропонованої мікрокомп'ютерної системи є те, що вона може бути встановлена на будь-які автомобілі карбюраторного типу - як легкові, так і вантажні.

Для установки даної системи пропонується інжекторні форсунки вставляти безпосередньо перед впускним клапаном - на впускному колекторі. Замість карбюратора необхідно встановити пристрій для озонування повітря з дросельною заслінкою для регулювання кількості повітря.

Алгоритм роботи управляючої системи на основі мікроконтролера полягає в наступному:

•1)       Зчитуються дані положення педалі акселератора, датчика температури повітря, обертів двигуна, лямбда-зонда, на основі яких розраховуються наближені значення об'єму повітря, кількості  палива і напруги на пристрої озонування.

•2)       Розраховані значення змінюються кожні 4 такти в більшу, або меншу сторону, яка є невідчутною для роботи двигуна. Мікроконтролер проводить аналіз: вуглекислого газу у вихлопах, та вимірює швидкість валу в тактах мікроконтролера. На основі цих даних він вибирає поправку від розрахованих даних в ту, чи іншу сторону.

По пріоритету прийняття рішення мікроконтролером вибираються найбільш чутливі параметри, якими є повітря і кількість палива. Озонування вхідного повітря, регулювання температури палива, регулювання температури повітря є другорядними параметрами, які можуть коректуватися не так швидко.

При такій досить дешевій і простій переробці карбюраторних двигунів можна досягнути економію палива, збільшення потужності та коефіцієнта корисної дії двигуна, а також значно зменшити шкідливі викиди в атмосферу, які пов'язані з неповним згоранням палива.

Основні переваги інжекторних двигунів в порівнянні з карбюраторними: зменшена витрата палива, поліпшена динаміка розгону, зменшення викидів шкідливих речовин, стабільність роботи. Зміна параметрів електронного уприскування може відбуватися буквально "на льоту", оскільки управління здійснюється програмно, і може враховувати практично велике число програмних функцій і даних з датчиків. Також сучасні системи електронного уприскування здатні адаптувати програму роботи під конкретний екземпляр мотора, під стиль водіння водія, і тому подібне.

Література:

•1.       Карбюраторы Солекс. Устройство, регулировка, ремонт. -  В.И.Ерохов, 2004р, Москва.

•2.       Карбюраторы "Озон". - С.Н.Погребной, 2000р, Третий Рим.

•3.       Просто инжектор. KE-Jetronic & KE-Motronic. - Н.Викторов, 2009.

 

e-mail: burak.andrij@gmail.com


Залиште коментар!

Дозволено використання тегів:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>