XIV Міжнародна наукова інтернет-конференція ADVANCED TECHNOLOGIES OF SCIENCE AND EDUCATION

Русский English
Научные конференции Наукові конференції

Чемерис І.В., Бойко Т.П. ФОРМУВАННЯ ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ СТУДЕНТІВ ЯК НАПРЯМ СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНОЇ РОБОТИ

Чемерис Ірина Володимирівна, соціальний педагог

Бойко Тетяна Петрівна, викладач психології

Луцький педагогічний коледж

ФОРМУВАННЯ ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ СТУДЕНТІВ ЯК НАПРЯМ СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНОЇ РОБОТИ

Сучасне суспільство кидає багато викликів нашому молодому поколінню. Ні для кого не є таємницею той факт, що молодь зараз не та, що 15-20 років тому: вона розкута, активно спостерігає за тим, чим займаються однолітки в інших країнах. Іноді така увага має і не дуже добрі наслідки: наркоманія, тютюнопаління, проституція, зловживання алкоголем - це ті негативи, які перекочували до нас із так званих розвинутих країн Заходу.

Метою нашої статті - проаналізувати та систематизувати погляди студентів стосовно навичок здорового способу життя.

Нині серед молоді України досить поширеним явищем стало тютюнокуріння, вживання алкоголю й наркотиків та небезпечна статева поведінка. Бажання йти в ногу з часом спонукає молодих людей до прийняття моделі модного і стильного життя, яке для багатьох з них пов'язується із згаданими явищами. Ситуація обтяжується у зв'язку з наявністю в Україні широкого асортименту доступних алкогольних і тютюнових виробів, порівняно легким доступом до окремих видів наркотиків і лібералізацією статевої моралі.

За даними інституту соціальних досліджень, значна частина молоді вважає куріння припустимим, навіть нормальним. Куріння, починаючи з тринадцятилітнього віку, є найбільш поширеною ризикованою поведінкою.

Світова наука розробила цілісний погляд на здоров'я як феномен, що інтегрує принаймні чотири його сфери або складові - фізичну, психічну (розумову), соціальну (суспільну) і духовну. Всі ці складові невід'ємні одна від одної, вони тісно взаємопов'язані і саме разом, у сукупності визначають стан здоров'я людини.

Сам факт вступу до навчального закладу зміцнює віру молодої людини у власні сили, здібності, народжує надію на нове, цікаве. Водночас на першому та другому курсах досить часто виникає питання про правильність вибору професії, спеціальності, що супроводжується розчаруванням . А відірваність від сім'ї, зміна соціального статусу, навчальні навантаження, сучасна ситуація в Україні стимулює частину молодих людей до атрибутів модного і стильного життя, ознакою чого в уяві багатьох нерідко є вживання алкогольних напоїв, тютюнопаління, залучення до наркотичних та токсичних речовин.

Надзвичайно велике значення має робота соціального педагога у здійсненні профілактичних явищ. Важливим напрямком нашої діяльності є професійна орієнтація та взаємодія з громадськістю, з відповідними службами та установами. А саме: організація і проведення лекцій, бесід із пропаганди здорового способу життя, із запрошенням спеціалістів (лікарів-наркологів, венерологів, гінекологів).

Особливість роботи  полягає у тому, що інформацію про шкідливість алкоголю, тютюну, наркотиків, раннього статевого життя студенти отримують не на традиційних уроках і не шляхом нав'язування дорослими своїх поглядів, а на тренінгових заняттях, у ході яких підлітки самі шукають відповіді на поставлені питання, самі роблять вибір щодо свого сьогодення та майбутнього. Цьому сприяє особлива форма занять - просвітницькі тренінги, у ході яких використовуються сучасні методи активного навчання і тренінгової роботи. Психологічно комфортне та емоційно безпечне середовище, яке створюється на інтерактивних заняттях, стимулює учасників до прояву творчості, розкриття особистісного потенціалу, пошуку ресурсів для подальшого самовдосконалення.

Варто звернути увагу, що для профілактичної роботи фахівці центрів соціальних служб для молоді широко використовують масові профілактичні акції. Одночасно фахівці та волонтери організовують роздачу пам'яток, буклетів, листівок профілактичного змісту, засобів контрацепції; проводять експрес-опитування, вікторини, конкурси плакатів, спортивні змагання тощо. Нерідко практикуються індивідуальні консультації спеціалістами різного профілю.


Залиште коментар!

Дозволено використання тегів:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>