XIV Міжнародна наукова інтернет-конференція ADVANCED TECHNOLOGIES OF SCIENCE AND EDUCATION

Русский English
Научные конференции Наукові конференції

Чучмій І.І. ОСОБЛИВОСТІ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ ВЕЛИКОЇ БРИТАНІЇ

Чучмій І.І.

Уманський національний університет садівництва

  ОСОБЛИВОСТІ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ ВЕЛИКОЇ БРИТАНІЇ

Приєднання до Болонського процесу відкриває перед Україною нові можливості щодо структурних перетворень у системі вищої освіти, зміни критеріїв, стандартів та характеристик, вирішення проблеми визнання українських дипломів за кордоном, що дозволить нашій країні стати частиною європейського освітнього і наукового простору.

         Важливим є те, що Болонський процес вийшов за межі Європейського Союзу та Європи і стає частиною процесу глобалізації вищої освіти та глобального ринку праці. Видається корисним зробити огляд освіти Великої Британії, її системи, розширити інформацію про те, як вона формувалася, а також ознайомитися з певним досвідом а саме професійною освітою.

Подальша освіта (Further education) розрахована на учнів старших 16 років. Ця освіта різного рівня, не виключена можливість подальшого навчання в університеті.

         Further Education передбачає оволодіння професійними навичками, або навичками що необхідні роботодавцям. Після закінчення більшості курсів або інститутів подальшої освіти ніякого документу не видається в цьому випадку для більшості випускників набуті навички важливіші ніж диплом. Професійна освіта дуже гнучка структура, яку постійно переглядають та доповнюють.

         Подальша освіта також забезпечує продовження загальної освіти та вступ у вищий навчальний заклад людей різного віку. Слухачі використовують цей вид освіти для вивчення академічних дисциплін, професійної підготовки та для загального розвитку.

         Коледжі подальшої освіти зазвичай пропонують ряд професійних курсів а також академічні програми. Після закінчення багатьох з цих курсів студент може одразу вступити на другий курс університету.

         Англія та Уельс налічують близько 500 коледжів подальшої освіти. На денному відділенні там навчається близько півмільйона студентів. Близько трьох мільйонів студентів навчаються на вечірньому відділенні. Перед закінченням навчання студенти здають кваліфікаційні екзамени National Vocational Qualifications (NVQs) та General National Vocational Qualifications (GNVQs), відповідно до вимог тої чи іншої професійної діяльності.

         Іспити п'яти рівнів (від І-найпростішого до V-професійного)  дозволяють (простіше. легше) зрозуміти систему кваліфікації та бачити(спостерігати) прогрес студента. Екзамен направлений на перевірку саме фактичних навичок та умінь в тій чи іншій професійній діяльності а не(на звичайне) письмове викладення теоретичного матеріалу. Оцінювання здійснюється  за результатами практичної роботи студента.

         Кваліфікації GNVQs не (відносяться. відповідають) до певної професії. Як і NVQs, вони поділяються на такі рівні: основний (foundation), середній (intermediate) та (продвинутий поглиблений) (advanced). До напрямів, що вивчаються належать: підприємництво,сільське господарство, охорона здоров'я  та соціальні послуги, інформаційні технології, туризм , будівництво, машинобудування та інші. Всі кваліфікації GNVQs (включають,містять) три загальних предмета, які вивчають всі студенти незалежно від обраної сфери діяльності.

         У випадку коли студент після професійного коледжу хоче навчатися далі, він може продовжити освіту в університеті. Студентів що мають диплом англійського професійного коледжу зараховують на другий курс вищого навчального закладу. Студенти ж що закінчили два курси шотландського коледжу можуть бути зараховані одразу на третій курс ВНЗ.

         Серед найкращих професійних коледжів Великої Британії: Bellerbys College, Dundee College, Elmwood College та  Aberdeen College. Вступних іспитів в ці навчальні заклади немає.

         Bellerbys College всього 9 років. Його головний офіс знаходиться в Брайтоні. Коледж має відділення у Кембриджі та Лондоні. Цей коледж відомий факультетами бізнесу та права. На факультеті бізнесу студенти вивчають по 6 предметів на семестр, на факультеті права - по 4 предмета. Кожному предмету відведено 40 годин. Навчальне навантаження - 18-25 годин на тиждень. Диплом Bellerbys College дає можливість вступити на другий курс університету без екзаменів. Але це не стосується таких ВНЗ як Кембридж та Оксфорд. Туди зараховують лише на перший курс на загальних підставах. Серед британських ВНЗ які співпрацюють з Bellerbys College - University of Central England, Lancaster University, University of Derby, University of Kent та іншими.

         Aberdeen College був заснований у 1991 році злиттям трьох коледжів - технічного, комерційного та сільськогосподарського. Він особливо відомий своєю інженерною школою, а також факультетами арт-дизайну, флористики, ветеринарії, та комп'ютерним курсом. Всього в коледжі навчається близько 35 тисяч студентів з Великої Британії, багатьох європейських країн, США, Канади, Австралії, ПАР та Південної Америки.

         Elmwood College готує не тільки висококласних спеціалістів для гольф-бізнесу та охорони навколишнього середовища а також сильний(міцний потужний) технічний персонал для телебачення, фахівців для сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства та ветеринарії. Цей коледж має всесвітньовідомий гольф-курс. Там готують топ-менеджерів та фахівців з догляду за полями для гольфу. Випускники коледжу користуються великим попитом гольф-клубів всього світу.

         Успішні кроки України у сфері співробітництва та інтеграції з ЄС позитивно вплинуть на прискорення процесів співробітництва в інших сферах, сприятимуть зміні ставлення ЄС до України, подоланню існуючих стереотипів. Отже, входження України у Європейський простір вищої освіти є одним із важливих чинників у реалізації визначеного напряму інтеграції України до ЄС.

Література:         

 1.       http://www.studyabroad.ru/

2.      http://en.wikipedia.org/wiki/Education_in_England

3.      www.newcollegedurham.ac.uk/.../FE.aspx


Залиште коментар!

Дозволено використання тегів:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>