XIV Міжнародна наукова інтернет-конференція ADVANCED TECHNOLOGIES OF SCIENCE AND EDUCATION

Русский English
Научные конференции Наукові конференції

Діордіященко О.В., Познякова О.А. ЗНАЧЕННЯ ДІЛОВОГО ЛИСТУВАННЯ ПРИ ВЕДЕННІ БІЗНЕСУ

Діордіященко О.В., Познякова О.А.
Первомайський факультет
Харківського державного університету харчування та торгівлі

ЗНАЧЕННЯ ДІЛОВОГО ЛИСТУВАННЯ ПРИ ВЕДЕННІ БІЗНЕСУ

Вже декілька років поспіль студенти Первомайського факультету ХДУХТ мають можливість проходити практику за кордоном, а у 2007р. наш факультет взяв участь у проекті Сертифікації у Міжнародному Освітньому Товаристві та за результатами перевірки отримав оцінку «В» (надійний учбовий заклад, який постійно досягає добрих результатів). Всі ці фактори відкривають нові можливості для працевлаштування не тільки в Україні, а й за кордоном. Тому вміння не лише розмовляти, а й вести якісне ділове листування іноземною мовою стає просто необхідним. Діловий лист був й досі залишається важливим елементом, ведення бізнесу у світі. Без ділового листування підтримувати ділові стосунки майже не можливо. Практично всі телефонні домовленості потребують письмового підтвердження; при встановленні ділових контактів правильно оформлений лист може представити фірму з найкращого боку, та скласти приємне враження у вашого партнера.
Лист - це спілкування , тому воно має свої правила. Перш за все ділові листи треба писати з точки зору кореспондента. Необхідно враховувати його поняття, проблеми, осмислити його бажання, визначити в чому він зацікавлений. Лист повинен звучати щиро, отримувач повинен вірити тому, що написано в листі. Люб’язність, повага до прав та почуттів іншої сторони повинні пронизувати діловий лист.
Перш ніж писати діловий лист слід визначити його ціль і способи її досягнення. Треба писати тільки те, що необхідно повідомляти, або що хоче знати кореспондент, кожна фраза має працювати на досягнення цілі. Перша та останні фрази ділового листа мають важливе значення, від них залежить, чи буде ваш лист прочитаний чи ні. Перше речення повинно викликати зацікавленість у кореспондента.
Всі листи мають бути підписані від руки власноруч автором листа. Підпис має бути повним, завжди однаковим та розбірливим.
Таким чином, якісне ділове спілкування допоможе знайти нового ділового партнера, підтримувати зв’язки зі старими партнерами покращити стан свого бізнесу та отримати додатковий прибуток.


Залиште коментар!

Дозволено використання тегів:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>