XIV Міжнародна наукова інтернет-конференція ADVANCED TECHNOLOGIES OF SCIENCE AND EDUCATION

Русский English
Научные конференции Наукові конференції

Дубінова І.О. ІНТЕРНЕТ-МАГАЗИН ЯК ДОДАТКОВИЙ ЗАСІБ ПРОСУВАННЯ ПРОДУКЦІЇ

Дубінова Ірина Олександрівна

Одеський національний політехнічний університет

ІНТЕРНЕТ-МАГАЗИН ЯК ДОДАТКОВИЙ ЗАСІБ ПРОСУВАННЯ ПРОДУКЦІЇ

Суспільство не стоїть на місці, особливо тепер, на тлі кризи, виробник постійно шукає нові засоби продажу своїх товарів. Всебільшої популярності набуває створення інтернет-магазину.  Перерахуємо найістотніші переваги, які він несе як споживачам, так і бізнесу:

1. Зручність.

Кібер-магазин працює 24 години на добу, 7 разів на тиждень, 365, а іноді і 366 днів на рік - тобто постійно. Компанія з Одеси «Art-Salon» (торгівля товарами із богемського скла) одержує близько 30 % замовлень в період з 22 годин вечора до 7 годин ранку, - і все це без додаткових витрат на наднормову роботу співробітників магазина, без додаткових торгових представників. Тут покупець може у ту годину, коли саме йому зручно, коли в нього є настрій зробити покупку. Саме зручність покупок є головним стимулом активного використовування Web-магазинів.

2. Вибір.

Можливості Web-магазинів справді безмежні. Їх реальні межі - лише розміри нашого миру. Достатньо заглянути на такі сайти, як CDNow і Virtual Vineyards, а потім порівняти їх з тим, що нам пропонують місцеві музичні або винні магазини. Географічні межі перестають бути серйозною перешкодою, а фірми-новачки мають такі ж переваги, як і компанії-старожили. І головне виробнику не потрібно мати на вітрині увесь асортимент продукції, а іноді це могло б зайняти площу близька 2 Га. Він навіть може ще не виробити той чи інший товар, адже отримання оплати, обробка інформації може зайняти до 3-х та більше днів, за цей час якщо дозволяє специфіка продукції, можна не поспішаючи створити товар.

3. Інформація.

Докори на адресу Web-магазинів в тому, що їм бракує людського спілкування, багато в чому справедливі, але недоліки десятиразово компенсуються об'ємом доступних відвідувачам даних. Хороший сайт дасть вам набагато більше інформацію (причому в найзручнішій формі), ніж ви отримаєте в особистій бесіді з найталановитішим і добросовісним продавцем. Так, наприклад, що відвідали сайт eToys батьки мають нагоду познайомитися з рекомендаціями інших споживачів відносно представлених іграшок; сайт CDNow пропонує прослуховувати демонстраційні записи. Та на всіх сайтах є зворотній зв'язок і покупець має можливість поставити питання менеджеру, технологу чи експерту. Крім того, обмін інформацією, як правило, носить двосторонній характер. Всякий раз, коли хтось придбаває в Web-мережі ту або іншу річ, компанія e-комерції одержує і додаткові маркетингові дані.

4. Економія.

З боку економії інтернет-магазин надає виробнику чисельні переваги. Це, по-першу чергу, економія заробітної плати, а заодно і податків на неї, додаткових бонусів. По-друге, це економія орендної плати, адже оплата хостингу, де розміщений сайт стає для продавця чисто символічної, а затрати на створення сайту, тобто оплата послуг дизайн-студій часто не перевищую місячної плати за оренду. Це також позбавляє продавця від візитів різних інстанцій, інспекторів та інших органів державної влади.

5. Відсутність суб'єктивного людського чиннику.

Ні зовнішній вигляд продавця, ні швидкість обслуговування ніяк не вплине на рішення про покупку. Проте, з другого боку, цей чинник можна також зарахувати і до недоліків: іноді саме думка продавця і кваліфікована робота з клієнтом є вирішальними при виборі товару. Та навіть самий кваліфікований продавець не в змозі запам'ятати всю технічну інформацію досконально, а в інтернет-магазині вона вводиться лише один раз і потім багато разів використовується потенційними клієнтами.

 По-четверте, економія, як продавця (немає витрат на зарплату, оренду складських і офісних приміщень і т. д.), так і покупця (економія часу, транспортних витрат, можливість відвідати магазин у будь-який час). Також треба відмітити неможливість пошкодити товар під час перегляду майбутніми покупцями, коли товар береться у руки для детальнішого огляду. Додаткові кошти приносять так звані банери, контекстна реклама і таке інше - тобто знову без додаткових зусиль, додаткові прибутки. Та і ще покупець економить на транспортних витратах, особливо коли він порівнює пропозиції декількох магазинів.

Проте платити, так чи інакше, доводиться за все. Не є виключенням і електрона комерція. Зростання e-торгівлі є найбільшою загрозою для різного роду посередників, таких як комівояжери, біржові брокери, агенти страховок, автомобільні дилери і навіть традиційні роздрібні продавці. Всі компанії побоюються, що, отримавши в свої руки такі могутні важелі дії, споживачі зажадають небувале зниження цін. Врешті-решт, бізнес швидко засвоїть, що просте додавання до назви компанії крапки і трьох букв (".com"), зовсім не є гарантією успіху. Досягнення у сфері e-комерції успіху вимагає перевизначення цілей компанії і серйозної реорганізації бізнесу.

Зі всього вище за сказаний можна зробити висновок, що найближчим часом, інтернет-магазинів з'явиться все більше, а надалі вони повністю можуть частково замінити реальні магазини в багатьох сферах економіки. Є, звісно і недоліки, але переваги в декілька разів їх перевищують.

 

e-mail: iriwa1008@rambler.ru, i.bax@mail.ru


Залиште коментар!

Дозволено використання тегів:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>