Подпишитесь на рассылки о научных публикациях
Аспірант, Файвішенко Д.С.
Донецький національний університет економіки та торгівлі ім. М. Туган Барановського, м. Донецьк
ЕФЕКТИВНІСТЬ БРЕНДИНГУ В МЕРЕЖІ ІНТЕРНЕТ
Під час глобальної трансформації й адаптації ринкової торгівлі до соціально-економічних змін в Україні актуальним стає питання ефективного розвитку брендингу в умовах впровадження новітньої технології, глобалізації ринків, використання супутників, Інтернету, електронної пошти, мобільного зв'язку та доступу до інформації про ринковий стан та конкурентоспроможність.
Сьогодні, Інтернет - світова (планетарна) комп'ютерна мережа, складена з різноманітних комп'ютерних мереж, об'єднаних стандартними угодами про способи обміну інформацією (протоколами) і єдиною системою адресації.
С другого боку, науково обґрунтовано і на практиці світового досвіду підтверджено, що брендований продукт здатний завоювати більшу частку ринку, має більш високий попит, цінові позиції та прибуток, головне, він виступає як найцінніший актив, марочний капітал [1, С.93].
Тому саме ефективне управління брендом, пошук новітніх шляхів постійного його просування, особливо в умовах потужного глобального комунікаційного каналу Інтернет, стає сьогодні найважливішим завданням для багатьох українських компаній, несе в собі довгострокові перспективи та є надійним вкладенням інвестицій. Найхарактернішими властивостями, що визначають професійні маркетологи, є уміння створювати, підтримувати, захищати, посилювати, розширювати бренд в рамках регіону, так за межами країни, акумулювати знання про найважливіші ціннісні характеристики споживчої аудиторії, ступені задоволення останнього та ймовірності здійснення покупки й визначають найважливіший компонент ефективності брендингу саме завдяки віртуальній мережі Інтернет.
Час показав, що перенесення бренду в Інтернет вимагає від компаній коректування їх стратегій. У мережі крім окремих споживачів присутні і віртуальні співтовариства; люди чекають, що компанії схильні більшою мірою вислуховувати, ніж розповідати; співтовариства, на відміну від більш пасивних офлайн-споживачів, беруть безпосередню участь в становленні бренду [3].
На початку розквіту інтернет-брендингу багато маркетологів розглядали брендинг як процес максимального насичення споживачів інформацією про бренд, своєрідним сховищем інформації. Інша категорія - намагалася уявити інформацію про бренд як спробу зробити щось для відвідувача сайту. Інші ж маркетологи незабаром усвідомили, що для вдалого процвітанню бренду в Інтернеті, необхідні безупинні якісні взаємодії з відвідувачами, надання корисної і зручної у використанні інформації, постійне вдосконалення наданих послуг (приклад - розклад поїздів на сайті Railtrack.com). Проте основою цієї взаємодії є інформація, добре продумана і структурована. Сьогодні ж багато компаній усвідомлюють, що Інтернет - це не пасивна, а динамічна система, для якої характерне залучання бренду, входження індивідуумів в співтовариства, які роблять значний вплив на формування цінностей бренду і довіри до нього.
Яскравим прикладом, використання мережі Інтернет для вдалого підкріплення позицій бренду є компанія Disney яка зуміла уловити цю тенденцію і створила сайт familyfun.go.com. Сімейні цінності, що проповідують на сайті, привернули тих людей, які люблять цей бренд за його розважальний характер, а потім спрацювало бажання спілкуватися з однодумцями для обговорення сімейних проблем (навчання, виховання, здоров'я).
Аналіз гносеології ефективності брендингу в мережі Інтернет на перший план висуває раціональні складові, на другий - емоційних цінності, які дозволяють людям усвідомити обіцянку бренду, - пережити унікальний і бажаний досвід. [ 2].
Таким чином, читко простежуються основні переваги ефективності брендингу в мережі Інтернет: раціональна реєстрація прийнятих замовлень, прозорість цін, зниження націнок, швидкість просування, аналіз ціннісних характеристик бренду у порівнянні з іншими пропозиціями, додатковий засіб для укріплення позицій бренду компанії. Відвідувач сайту формує думку про компанію або її бренди на підставі своїх вражень і відчуттів -визначаючи простоту сайту в завантаженні і використанні, відображення повної і чіткої інформації, швидкості заказів, навігації. Для підкріплення ефективних позицій брендингу часто створюють окремі сайти, які розкривають ціннісні аспекти унікальності та неповторності бренду у повній мірі і наочно з постійно оновлюючою інформацією з оптимальною мірою відображення змін, видатних подій, здійсненням ймовірності покупки через зниження потреб у індивідуальному обслуговуванні. Саме , мережа Інтернет, багатоплановий канал формує почуття єдності до бренду, об'єднує людей в єдину команду, підвищуючи ефективність та продуктивність брендингу в умовах сучасності.
Література:
•1. Кендюхов, О.В. Брендинг: проблема схвалення оптимальних рішень / О.В. Кендюхов // Економічний вісник Донбасу. - 2008. - №3. - С. 93
•2. Создание интернет-брендов. Как процветать в онлайне? [Электронный ресурс]. - Электронн. текстовые данные (56934 байт ). - Режим доступа: http://www.management.com.ua/marketing/mark127.html
•3. PROMOmix [Электронный ресурс]. - Электронн. текстовые данные (66470байт). - Режим доступа: http://www.promomix.net/print.php?root=9&item=637
•4. Интернет - один из важнейших способов продвижения бренда. Библиотека I2R. [Электронный ресурс]. - Режим доступа:
www.i2r.ru/static/257/out_22782.shtml.
e-mail: diana-scb@rambler.ru
13 августа 2009 в 15:56
Важный момент - сайт важен как средство коммуникации с эффектом feet back - обратной связи, когда пользователь получает не только информацию о компании, но и сам активно участвует в формировании бренда, влияет на направление его развития.
Чувство сопричастности, вовлеченности в процесс - лучшее средство для получения расположения потребителя к бренду, то есть повышения лояльности.