Подпишитесь на рассылки о научных публикациях
Гуцуляк Ю.В., Мережко Н.В.
Вінницький Торговельно - Економічний Інститут
ІННОВАЦІЙНІ МЕТОДИ ЗБУТУ НАФТОПРОДУКТІВ ТА ІННОВАЦІЇ У СФЕРІ ПОСЛУГ ДАНОЇ ГАЛУЗІ НА ТОВ ВКФ «ОлЛеКо»
Інновація - кінцевий результат інноваційної діяльності, що одержав реалізацію у виді нового чи удосконаленого продукту, реалізованого на ринку, нового чи удосконаленого технологічного процесу, який використовується в практичній діяльності. Інновації на ринку нафтопродуктів є найбільш глобальними та важливими для більшості споживачів, так як ринок нафтопродуктів існує уже значний проміжок часу і всі основні позиції та відкриття у цій галузі були проведені до цього часу. Не менш важливим питанням для споживачів даного виду продукту, у нашому випадку бензину, є інноваційні методи збуту продуктів нафтопереробки та інновації в наданні послуг в даній галузі.
Спонукальним механізмом розвитку інновацій як у даній сфері, так і у всіх інших видах діяльності , у першу чергу, є ринкова конкуренція. В умовах ринку виробники продукції чи послуг постійно змушені шукати шляхи скорочення витрат виробництва та реалізації і виходу на нові ринки збуту. Тому фірми, що освоїли першість ефективної інновації, одержують вагому перевагу перед конкурентами. Важливою умовою для їхньої практичної реалізації в бізнесі є залучення інноваційних інвестіцій.
Інноваційний процес, який ми пропонуємо на сьогоднійшній день ТОВ ВКФ « ОлЛеКо » являє собою послідовність дій по ініціації інновацій, по розробці нових методів збуту бензину і операцій по наданню послуг на ринку.
Першим ми пропонуємо покращити методи збуту бензину. Збут продукції для підприємства важливий з ряду причин: обсяг збуту визначає інші показники підприємства (величину доходів, прибуток, рівень рентабельності). Таким чином, у процесі збуту остаточно визначається результат роботи підприємства, спрямований на розширення обсягів діяльності й одержання максимального прибутку. На сьогоднішній день на ТОВ ВКФ « ОлЛеКо » проводиться реалізація товарів за допомогою двох основних видів розрахунків, а саме за готівку та по відомостям. Продаж бензину по відомостям здійснюється з відміткою у шляховому листі водія про кількість та вартість відпущенного нафтопродукту,які підтверджуються підписом і штампом оператора АЗС. Відомості виписуються у двох примірниках: один, після відпуску нафтопродукту, залишається на АЗС, а другий - у споживача.
Підприємства нафтопродуктозабезпечення(АЗС постачальник ТОВ ВКФ « ОлЛеКо ») на підставі відомостей про відпуск нафтопродуктів періодично, але не рідше одного разу на місяць,виписують рахунки (зведені відомості) на кожного споживача за видами і марками нафтопродуктів та цінами, які діяли протягом місяця. Продаж за готівку здійснюється звичайним способом, як і на більшості заправочних станціях України.
Ми пропонуємо покращити та ввести певні інновації в ці методи збуту бензину,а саме створити базу даних для постійних клієнтів, які б могли заправлятися по карточкам їхньої фірми, без зайвої тяготи з оформленням документів, за виключенням касового чеку,який має видаватися при завершенні оперції продажу бензину. До того ж необхідно покращити управління якістю бензинів, які отримує ТОВ ВКФ « ОлЛеКо » від постачальників, а це можливо лише досягти жорстким методом контролю за продуктом, який надходить, а саме під час його транспортування, приймання та зберігання. Покращення управління якістю бензину необхідно тому, що споживачі зацікавлені у великому виборі якісної, різноманітної продукції з різними споживчими властивостями за прийнятною ціною.
Крім того інноваційну діяльність можна провести і у сфері послуг ТОВ ВКФ « ОлЛеКо ». Дане підприємство проводить реалізацію свого продукту методом самообслуговування, за винятком, коли розрахунок здійснюється у приміщенні оператора АЗС за допомогою касового апарата. Якщо підприємство введе нову систему, яка діє на більшості автомобільних заправочних станціях на сьогоднішній день, тобто, буде зацікавлене у збільшені персоналу, а саме операторів, які самостійно з дозволу власника авто самі запраляють, то кількість порушень на АЗС значно зменшиться, повиситься рівень культури спілкування з клієнтами та ін.
Як було вищезазначено, необхідно створити базу даних та власний інтернет-сайт, на якій має знаходитися служба експрес-поставка, яка за викликом може терміново доставити будь-який вид нафтопродутку своєму клієнту, звісно за вищу ціну, але швидко і якісно. Звісно такі методи надання послуг по термінових доставках продутків нафтопереробки практикуються на сьогодні лише в Європі та країнах Заходу.
Український ринок нафтопродуктів оцінюється у $ 12,4 млрд. І ми маємо надію, що наш ринок буде розвиватися надалі і подолає нафтову кризу. Тому, для того, щоб вирішити важливі питання у цій галузі, ми, насамперед, повинні розпочати вирішувати з тих проблем, які цікавлять людство, а саме з введення новітніх методів збуту продуктів нафтопереробки та надання різних сервісних послуг у цій глобальній, на сьогоднішній день, та важливій галузі промисловості, так як нафтопродукти є рушійною силою для всього людства.
Література:
1. Грищенко І. М. Розвиток комерційної діяльності підприємств гуртової торгівлі. // Актуальні проблеми економіки . - 2009. - №2 - c. 4 - 8.
2. Корольов І. Збут в інфраструктурі ринку нафтопродуктів // Вісник КНТЕУ. - 2009 - №5. - c.3 - 13.
3. Трішкина Н. Проблеми розвитку торгівлі України// Економічна теорія : сучасні проблеми розвитку сфери товарного обігу : Матеріали міжнародної науково-практичної конференції - 2009. Ч.1 с.232 - 234