XIV Міжнародна наукова інтернет-конференція ADVANCED TECHNOLOGIES OF SCIENCE AND EDUCATION (19-21.04.2018)

Русский English
Научные конференции Наукові конференції

Івашук К. М., Царик Я. В. ПРОЕКТ ВІДКРИТТЯ БУЛОЧНОЇ-КОНДИТЕРСЬКОЇ ЄВРОПЕЙСЬКОГО ФОРМАТУ «АРОМАТНА ВИПІЧКА»

Івашук Катерина Миколаївна, Царик Ярослава Валеріївна

Черкаський державний технологічний університет

ПРОЕКТ ВІДКРИТТЯ БУЛОЧНОЇ-КОНДИТЕРСЬКОЇ ЄВРОПЕЙСЬКОГО ФОРМАТУ «АРОМАТНА ВИПІЧКА»

Кондитерський ринок України в останні п'ять років, що минули після кризи, розвивається випереджальними темпами. За оцінками експертів, в 2005-2006 рр.. середні річні темпи зростання виробництва кондитерських виробів склали 8,5-9%, і є всі передумови до збереження досягнутих темпів у найближчому майбутньому. Це пов'язано з загальним зростанням доходів населення і досить низьким порівняно з розвиненими країнами рівнем споживання кондитерських виробів.

Традиційно на кондитерському ринку виділяють сегмент борошняних кондитерських виробів і сегмент цукрових кондитерських виробів. До останніх відносяться карамель, шоколад, цукерки, мармелад, пастилу, халву, зефір, ірис, драже, льодяники, грильяж, суфле, помадку і багато іншого.

Булочна - не зовсім звичний формат бізнесу для України. Не зовсім позитивний імідж йому створили колишні булочні радянського зразка. Насправді сучасна і радянська булочна із загального мають тільки назву. Європейська boulangerie, формат, який у нас поки що не такий популярний, але має непогані перспективи розвитку.

У булочної-кондитерської європейського формату пропонується величезний асортимент. Це свого роду хлібний і кондитерський супермаркет. Тут покупцям пропонують не тільки багато видів хліба, а й різноманітну випічку на будь-який смак, кондитерські вироби, а також елітні цукерки зроблені вручну. Така булочна-кондитерська справжній рай для ласунки і любителя випічки. Цей формат передбачає якісну продукцію і високі ціни, цей заклад преміум-класу. Продаються тут хліб, здоба, кондитерські вироби найвищого класу, різноманітні, вишукані і навіть екзотичні, а тому дорогі.

Для запуску цього бізнесу необхідний власний цех і кілька фірмових точок, де продають лише свої власні вироби. Власне виробництво знадобиться тому, що забезпечити прийнятний асортимент і якість продукції з існуючими постачальниками не вдасться. Торгові точки повинні мати унікальну товарну пропозицію, чого немає в інших магазинах.

Для виробничої зони потрібна площа від 30 до 50 кв. м. Обладнання повинне бути імпортне - його вартість оцінюється приблизно в 500 000 гривень.

Час і гроші потрібні для розробки оригінального затребуваного асортименту та відпрацювання технології. Продукція, що випускається повинна бути якісною, для торгових точок необхідно розробити фірмовий стиль і прагнути створити з назви бренд.

Булочна-кондитерська європейського формату «Ароматна випічка» повинна виробляти наступний асортимент:

а) від 10 до 20 різних сортів хліба;

б) від 30 до 40 найменувань булочок, пиріжків, тістечок;

в) торти і печива.

Асортимент можна доповнити елітними сортами кави і чаю, а також джемів і варення.

Споживачами продукції є діти і дорослі різного віку і національностей.

Мета проекту відкриття булочної-кондитерської європейського формату «Ароматна випічка»: підготувати все необхідне для виробництва декількох видів хліба, різноманітної випічки на будь-який смак, кондитерських виробів, а також елітних цукерок та реалізувати цю продукцію споживачам і отримувати з цього прибуток.

У рамках даного проекту здійснюються наступні заходи:

- підбір і підготовка приміщення,

- закупівля обладнання,

- отримання необхідної документації,

- розробка та проведення рекламної кампанії,

- підбір персоналу,

- одержання прибутку за рахунок збільшення клієнтів та максимального задоволення потреб клієнтів,

- оцінка ефективності проведених заходів.

Визначимо основні обмеження проекту: чинники, про які точно відомо, що вони лімітуватимуть виконання, - наприклад, бюджетні обмеження, законодавство, культура замовника, і т.д. [1]

Основними обмеженнями проекту є:

- За 6 місяців (максимум), з моменту початку робіт, булочна-кондитерська повинна прийняти своїх перших клієнтів.

- Термін окупності проекту приблизно 2 роки. У зв'язку з кризовою ситуацією в країні, максимальний термін окупності - 2,5 роки.

- Витрати на проект не повинні перевищувати 700 000,00 грн.

Визначимо основні допущення проекту: чинники, про які передбачаються, що вони діятимуть під час виконання проекту. При реалізації проекту існують такі допущення.

Вимоги замовника до продукту проекту:

- досвідчені професійні працівники;

- вплив конкурентів;

- відкриття нових каналів збуту;

- вплив адміністрації міста.

На нашу думку застосування проектного менеджменту до створення булочної-кондитерської європейського формату «Ароматна випічка» вважаємо доцільним, адже до відкриття будь-якого закладу потрібно підходити розумно і продумано, що і забезпечують проектні методи [2].

Література:

•1.     Тарасюк Г.М. Управління проектами: Навч. посібн. для вузів / Г.М. Тарасюк. - 2-е вид. - К.: Каравела, 2006. - 320 с.

•2.     Фінансова діяльність підприємства: Підручник / О.М. Бандурка та ін. - К.: Либідь, 2002. - 383 с.


Залиште коментар!

Дозволено використання тегів:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>