XIV Міжнародна наукова інтернет-конференція ADVANCED TECHNOLOGIES OF SCIENCE AND EDUCATION

Русский English
Научные конференции Наукові конференції

канд. економ. наук, Мендела І.Я. ПРОВЕДЕННЯ РЕКЛАМНИХ ЗАХОДІВ БАЗОЮ ВІДПОЧИНКУ «КАРПАТИ»

кандидат економічних наук, доцент Мендела І.Я.

Інститут туризму

Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника

м. Івано-Франківськ

ПРОВЕДЕННЯ РЕКЛАМНИХ ЗАХОДІВ БАЗОЮ ВІДПОЧИНКУ «КАРПАТИ»

Реклама є дуже важливою частиною економічних відносин і в той самий час вона являється процесом спілкування між людьми. Тому реклама - це діалог між продавцем і споживачем товарів чи послуг, де продавець виражає свої наміри через рекламні засоби, а споживач - зацікавленістю в даному товарі чи послузі.

Закон України «Про рекламу»  у ст.1 так визначає основні терміни: реклама - інформація про  особу  чи  товар,  розповсюджена  в будь-якій  формі та в будь-який спосіб і призначена сформувати або підтримати обізнаність споживачів реклами та їх інтерес щодо таких особи чи товар;

зовнішня реклама - реклама,  що розміщується  на  спеціальних тимчасових і стаціонарних конструкціях,  розташованих на відкритій місцевості,  а також на зовнішніх поверхнях будинків,  споруд,  на елементах  вуличного  обладнання,  над проїжджою частиною вулиць і доріг;

 реклама на транспорті - реклама, що розміщується на території підприємств  транспорту  загального  користування,  метрополітену, зовнішній  та  внутрішній поверхнях транспортних засобів та споруд
підприємств транспорту загального користування і метрополітену  [1].

Сьогодні база відпочинку «Карпати» - це одне із провідних відпочинково-оздоровчих підприємств Карпатського регіону. База «Карпати» включає повну інфраструктуру для активного відпочинку та оздоровлення з сучасним обладнанням. База відпочинку «Карпати» робить вагомий внесок у розвиток туризму України [2].

Зовнішня реклама є одним з найефективніших способів просування брендів, товарів і послуг. Вартість зовнішньої реклами або на мові професіоналів - показник CTR (ціна тисячі рекламних контактів) найнижча серед всіх її видів, включаючи телевізійну. Це і безліч інших переваг робить зовнішню рекламу привабливою для багатьох підприємств. Інтернет-реклама - це проведення рекламних кампаній на популярних веб-сайтах.

З метою залучення більшої кількості гостей БВ «Карпати» необхідно звернути увагу на доцільність проведення грамотної і ефективної рекламної кампанії:

1. Зовнішня реклама:

- Розміщення рекламного звернення на щитах у м. Яремча та обласному центрі   Івано-Франківськ:

Розміщення: центр міста, на в'їзді та виїзді з міста.

Розміри : 2,5м х 0,7м; 2,5м х 3,7м.

- Розміщення світлової реклами (касетонів із дизайном логотипу фірми) біля бази відпочинку «Карпати»;

- Оформлення транспорту інформацією про базу відпочинку.

2. Інтернет реклама - буде містити інформацію про базу відпочинку та її послуги, знижки, адресу. Спрямована буде на жителів як всієї України, так і за її межами. Оскільки даний сайт існує, то його потрібно вдосконалювати. Якщо порівнювати Інтернет-сторінку 2010 року з теперішнім, то можна впевнено сказати, що сторінка бази відпочинку «Карпати» помітно стала кращою. На даній сторінці можна здійснити віртуальний тур даною базою, чим вона відрізняється від інших пропозицій. Проте  не можна здійснити он-лайн бронювання, що є істотним недоліком даного виду реклами бази відпочинку.

Також з виходом на міжнародні ринки необхідно всю інформацію подавати хоча б на російській та англійській мовах.

Розглянемо як складається бюджет рекламної кампанії бази відпочинку для різних засобів розповсюдження реклами у розрахунку на 6 місяців:

Рекламні щити у м. Яремче: Розмір вивіски 2,5х0,7, ціна виготовлення та встановлення - 424грн. Орендна плата складає 550грн/міс. 424+ 550*6 = 3724грн.

Рекламні щити у м. Івано-Франківськ: Розмір вивіски 2,5х3,7, ціна виготовлення та встановлення - 450грн. Орендна плата складає 750грн/міс. 450+ 750*6 = 4950грн.

Оформлення транспортних зупинок у м. Яремче. Розмір вивіски 1,5х0,7, ціна виготовлення та встановлення -325грн. Орендна плата складає 380грн/міс. 325+ 380*6 = 2605грн.

Реклама на транспорті в Івано-Франківську: розробка дизайну плакату - 75 грн., її друк - 70 грн. та розміщення - 60 грн за місяць. Так реклама на транспорті базі відпочинку «Карпати» обійдеться в 75+70+60*6= 505 грн.

Інтернет-реклама вимагає коштів у розмірі 240 грн/рік - це 20 грн/міс. ціна виготовлення  - 220 грн. 20*6+220 = 340 грн.

БВ «Карпати»  доцільно було б виготовлення брендмауерів великих рекламних площин в місті Івано-Франківськ та Яремча. Строк служби таких рекламоносіїв вимірюється, на відміну від поліграфічних плакатів, не місяцями, а роками.Отже, для проведення запланованих рекламних заходів БВ „Карпати" необхідно 12124 грн.- це в розрахунку на 6 місяців. За допомогою цих коштів база відпочинку зможе реалізувати головну ціль рекламної кампанії - інформувати та нагадувати споживачам про саму базу відпочинку та її послуги.

Література:

•1.  Закон України „Про рекламу" від 3.07.96 № 271/96-ВР (Із змінами та доповненнями, внесеними згідно з Законом N 1407-IV (1407-15) від 03.02.2004). [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua/

•2.  База відпочинку «Карпати» [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://baza-karpaty.com.ua/


Залиште коментар!

Дозволено використання тегів:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>