XIV Міжнародна наукова інтернет-конференція ADVANCED TECHNOLOGIES OF SCIENCE AND EDUCATION

Русский English
Научные конференции Наукові конференції

канд. економ. наук, Петрішина Т.О., Удовік С.О. МІСЦЕ СТРАХОВОГО АСИСТАНСУ В ДІЯЛЬНОСТІ ВІТЧИЗНЯНИХ СТРАХОВИХ КОМПАНІЙ

кандидат економічних наук, Петрішина Тетяна Олександрівна

студентка 4 курсу фінансово - економічного факультету,

Удовік Світлана Олександрівна

Криворізький економічний інститут ДВНЗ „КНЕУ імені Вадима Гетьмана"

МІСЦЕ СТРАХОВОГО АСИСТАНСУ В ДІЯЛЬНОСТІ ВІТЧИЗНЯНИХ СТРАХОВИХ КОМПАНІЙ

Український страховий ринок ще молодий і перебуває у стадії формування. Але уже сьогодні появляються ознаки того, що страхування стає важливішим сегментом ринкових економічних відносин. Саме страхування в змозі забезпечити не тільки безпеку, стабільність, соціальні гарантії в суспільстві через механізм страхового захисту, але у перспективі може стати серйозним механізмом перерозподілу інвестиційних ресурсів і механізмом вирішення питання занятості населення.

Важливі місце при надані страхових послуг займає асистанс.  Асистанс - вид страхування, в якому страхове відшкодування сплачується не в традиційно грошовій формі, а у вигляді конкретної послуги чи плати за фактично надану послугу. Якщо в класичному страхуванні мова йде про грошове відшкодування збитку, то в системі „Асистанс" - про надання послуги у формі негайної допомоги. Здійснюють це страхування страхові компанії особливого типу, що поєднують страхові і сервісні функції, або звичайні страхові компанії, які працюють за договором з компаніями -асистансами. Основний зміст цього виду страхування - компенсація медичних витрат, що можуть виникнути в закордонній поїздці внаслідок раптового захворювання чи нещасного випадку. У цьому плані страхування громадян, що виїжджають за кордон, тісно пов'язане зі страхуванням від нещасного випадку, яким передбачене тільки відшкодування витрат, що виникають внаслідок раптового захворювання чи нещасного випадку [2].

Протягом останніх років особливо з розвитком страхування тимча­сово виїжджаючих за кордон громадян України та іноземних грома­дян в Україні утворились два види асистуючих компаній: компанії, що створені страховиками та входять до їх складу та універсальні асистуючи компанії [1]. Серед асистуючих компаній, які сьогодні є найбільш відомими є  UkrASSIST, АРТ-Ассистанс, СОС Сервис Украина, CORIS-Украина, ASSIST UKRAINE, ECLIS, Альфа-Ассистанс, Юниверсал Асистанс, Ассистанс Сервис, Украинская служба помощи, Дедал-Серис, Бизнес Ассист (страхові компанії розташовані за рейтингом ефективності) [3].

Відповідно до різноманіття мети поїздок і їх видів розроблені види асистансу. Серед них виділяють суперасистанс, як найбільш комплексний продукт для тих, хто прагне мати один договір на всі випадки життя. Крім того, існують спеціалізовані види, усі їх навіть важко перелічити, наприклад:

Асистанс 24 години на добу, який передбачає:

- повернення потерпілих у супроводі групи медиків, ремонт автомобіля, повернення дітей, що залишилися без батьківської фінансової підтримки;

- компенсаційні відшкодування різних витрат, підйом ліфта в горах і лижних курсів, компенсація за невикористані дні відпустки.

Асистанс за місцем проживання - надання послуг по виклику лікаря, санітарів, машини швидкої допомоги, бронювання місця в госпіталі, надання допомоги по господарству, сантехнічні роботи, послуга склярів та інших фахівців.

Асистанс громадян в усьому світі - репатріація, повернення і супровід санітарами з місця надзвичайної події до місця проживання, авансування під заставу (поручительство), включаючи оплату витрат на медобслуговування, пересилання багажу, послуг адвоката.

Асистанс спеціальний гірськолижний - пошук і надання медичної допомоги потерпілим у горах як взимку, так і влітку, відшкодування витрат за технічне обслуговування і проведення лижних курсів. Компенсаційні виплати за дні невикористаної відпустки.

Асистанс туристичних груп - термінова репатріація і повернення до місця проживання потерпілих з медичних причин:

- витрати на медобслуговування;

- внесення застави під звільнення з-під арешту;

- страхування розкрадання авіабагажу;

- багато чого іншого (наприклад, страхування скасування і переривання подорожей, цивільної відповідальності).

Асистанс закордонних колег - термінове повернення до місця проживання потерпілих у супроводі медперсоналу, відшкодування медичних витрат на місці, внесення застави під звільнення з-під арешту.

Асистанс вантажівок і автобусів - гарантує безперервне обслуговування за всіх обставин: ремонт, заміна деталей, охорона поламаного автомобіля, допомога в супроводі громадян чи вантажу, заміна шофера.

Асистанс „Мультиспорт" - витрати на медобслуговування; термінове повернення до місця проживання потерпілих у супроводі медперсоналу, відшкодування витрат за технічне обслуговування і проведення спортивних змагань, термінова репатріація і повернення до місця проживання потерпілих з медичних причин [2].

У зв'язку з глобальними перетвореннями у світі,  вдосконалення вже існуючих та створення нових видів страхового асистансу - головні пріоритети для страхових компаній на ближайші кілька років.

Література:

•1.  Зайвенко Т.О. (Петрішина Т.О.). Переваги, недоліки та сучасний стан страхового асистансу в Україні / Т.О.Зайвенко (Т.О.Петрішина) // Економіка. Фінанси. Право. - 2008. - № 6. -- C.20-21

•2.  Поняття про систему „асістанс". [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://insins.net/insurance-services/148-ponyattya-pro-sistemu-asstans.html

•3. Татьяна Очимовская. Страховщики задумались о сервисе. [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://forinsurer.com/public/04/03/18/20

e-mail:  infiniti-sa@mail.ru


Залиште коментар!

Дозволено використання тегів:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>