XIV Міжнародна наукова інтернет-конференція ADVANCED TECHNOLOGIES OF SCIENCE AND EDUCATION

Русский English
Научные конференции Наукові конференції

канд. педагог. наук, Баловсяк Н.В. ПРОСУВАННЯ ТОВАРІВ І ПОСЛУГ В ІНТЕРНЕТІ В УМОВАХ РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖ

Кандидат педагогічних наук, доцент Баловсяк Надія Василівна

кафедра економічної кібернетики та інформаційних систем Чернівецького торговельно-економічного інституту Київського національного торговельно-економічного університету

ПРОСУВАННЯ ТОВАРІВ І ПОСЛУГ В ІНТЕРНЕТІ В УМОВАХ РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖ

На сьогодні жодна з компаній не обходиться без просування своїх товарів та послуг через Інтернет. Донедавна Інтернет використовувався лише як засіб для отримання інформації та розваг, однак все частіше Інтернет є маркетинговим інструментом в руках спеціалістів. Просування товарів та послуг через Інтернет створило нові види реклами.

Розглянемо існуючі види інтернет-реклами і просування товарів і послуг.

Пошукове просування.

Вважається, що найбільш ефективним видом Інтернет-реклами, в якому поєднано велику кількість відвідувань з невисокими витратами, є пошукове просування. Воно дозволяє збільшити кількість запитів клієнтів у декілька сотень разів.

Це вид Інтернет-реклами сайту, завдяки якому він стрімко піднімається в рейтингу пошукової видачі систем Yandex, Google, Rambler, в результаті чого він займає перші позиції. Вигідність даного виду Інтернет-реклами сайту буде полягати в великій кількості цільових відвідувань сайту. Просування товарів та послуг здійснюється по різним ключовим словам, які підбираються відповідно до тематики сайту. Пошукова оптимізація - це комплекс заходів, що входять до складу пошукового просування, в результаті яких текст сайту створюється з врахуванням вимог пошукових систем, насичений ключовими словами. Він є невід'ємною частиною пошукового просування.

Контекстна реклама сайту.

Це розміщення реклами в Інтернеті з використанням контекстних площадок. Це короткі, наповнені змістом текстові об'яви, які з'являються на сторінках видачі результатів пошукових систем у відповідь на запит користувача: в поле пошуку вводиться певний текст (запит), система видає користувачу рекламу, яка, частіше за все, не сприймається як реклама. Такого роду реклама здатна залучити на сайт покупців, які шукають саме ваші товари або послуги. Інтернет-реклама з використанням контекстних технологій вже давно довела свою ефективність у більшості сегментів ринку. Завдяки своєму поєднанню ефективності та ціни, реклама в Інтернеті переважає усі інші види реклами. Найбільші системи контекстної реклами: Google.Adwords від Google, Yandex.Direct від компанії "Яндекс", Begun від компанії "Рамблер".

Кожна з них має свої переваги та недоліки:

Yandex.Direct:

Переваги: наявність регіонального таргетингу, а також статистики по регіонам та містам; великий охват аудиторії.

Недоліки: досить велика ціна кліка; неможливість вигризки статистики рекламної кампанії в зовнішні редактори (Excel або Word).

Begun

Переваги: можливість використання 80 символів у заголовку та 255 в описі товару; наявність партнерської програми; досить демократичні ціни

Недоліки: працює з великою кількістю площадок, які рідко відвідуються, тому якість трафіку у ньому дещо нижча; платний таргетинг.

Google.Adwords

Переваги: висока якість цільових відвідувачів з пошуку; відмінні аналітичні можливості, в тому числі відслідковування конверсій, інструменти Google Analytics, детальна звітність, яку можна налаштовувати.

Недоліки: складність керування кампаніями з великою кількістю ключових запитів.

Особливістю даного виду просування товарів та послуг полягає у можливості залучити перших відвідувачів уже через кілька годин після запуску рекламної кампанії: спочатку затверджується список ключових слів, застосовується таргетинг, запускається контекстна реклама.

Банерна реклама

Це вид Інтернет-реклами, який забезпечує просування товарів та послуг за допомогою спеціальних графічних банерів, які розміщуються в вигідних місцях на цільових сайтах або на сайтах з великою відвідуваністю. За допомогою банерів фірми можуть формувати позитивний імідж своєї компанії, а також просувати конкретні товари. Переваги застосування такого виду реклами полягає в її технічних можливостях: різні параметри банера, використання анімації, графіки і тексту.

Реклама в соціальних мережах (Social Media Optimization, SMO).

Це особливий вид реклами в Інтернеті, спрямований на залучення на сайт відвідувачів з соціальних мереж та сервісів. Результат використання реклами в соціальних мережах: залучення великої кількості постійних користувачів на сайт, безпосереднє інформування цільової аудиторії фірми (технологія використання таргетингу, що дає можливість пошуку людей за географічними, віковими, статевими ознаками тощо).

З розвитком Інтернет-технологій важливого значення набувають маркетингові комунікації в мережі. Залежно від особливостей компанії, виду її діяльності та продукції вибирається і відповідний вид просування товарів та послуг. Це надає компанії додаткові переваги, що характеризуються меншими рекламними бюджетами та більшою ефективністю віддачі порівняно з іншими способами реклами.

Сьогодні є усі передумови говорити про існування оптимізації нового типу - оптимізації не під пошукові системи, а під соціальні медіа. У колі спеціалістів такого роду просування сайту отримало назву Social Media Optimization (SMO).

Оптимізація ресурсу під соціальні медіа (SMO) представляє собою комплекс заходів, спрямованих на залучення на сторінки віртуального проекту відвідувачів, але уже не з пошукових систем, а із соціальних мереж, богосфер і т.п. Своєю назвою термін "Social Media Optimization" завдячує спеціалісту Рохіту Баргаве (Rohit Bhargava), який у серпні 2006 року сформулював основні правила оптимізації під соціальні медіа: сприяти популярності посилань на ресурс; спростити додавання різного роду контенту з сайту (текстового, графічного і т.д.) в соціальні медіа - мережі, закладки, блоги та ін.; усіма засобами сприяти зовнішнім посиланням на сайт, що розкручується, щедро віддячувати тих, хто посилається; організувати постійний експорт контенту з ресурсу; сприяти створенню гібридних веб-проектів, які б використовували на законних підставах контент з ресурсу, що оптимізується.

В даний момент SMO поділяється на два напрямки -- зміна самого сайту (SMO) і просування сайту в соціальних медіа (SMM) (блогах, форумах, мережених спільнотах). Social Media Optimization (SMO) - це оптимізація контенту сайту під соціальні медіа, Social Media Marketing (SMM) або  маркетинг у соціальних медіа - це просування чи піар сайту чи блогу в інших соціальних медіа (блоги, форуми, мережеві спільноти).

Ефективність, і методи соціального просування та традиційної пошукової оптимізації відрізняються між собою. Головна відмінність між ними -результатів по  залученню визначеної аудиторії методами SMO неможливо домогтися методами SEO. Методи SMO орієнтовані на більш довготривалу аудиторію. При цьому SEO є біль тимчасовим.

Для повноцінного застосування SMO-засобів в просуванні комерційного веб-сайту потрібно забезпечити унікальний контент, який повинен постійно оновлюватися, він також повинен розкривати тему, що обговорюється, не поверхово, а максимально широко.

Література:

1. Цели социальных медиа [Електронний ресурс] / Социальные Медиа в Украине : [сайт]. - Режим доступу до ст.: http://www.social-media-ukraine.com/p/blog-page_4641.html. - Назва з екрану.
2. Социальный эффект [Електронний ресурс] / : ReklaMaster - первый портал о маркетинге и рекламе [сайт]. - Режим доступу до ст.: http://www.reklamaster.com/articles/show/mark_articles/year/2011/id/28441/index.html. - Назва з екрану.


Залиште коментар!

Дозволено використання тегів:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>