XIV Міжнародна наукова інтернет-конференція ADVANCED TECHNOLOGIES OF SCIENCE AND EDUCATION

Русский English
Научные конференции Наукові конференції

Карко В.В. КОМПЛЕКС ПРОГРАМ ДЛЯ ОЦІНЮВАННЯ ЗНАНЬ ТА АВТОМАТИЗАЦІЇ НАВЧАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ В НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ РІЗНИХ ФОРМ АКРЕДИТАЦІЇ

Карко Вадим Вадимович, дійсний член Малої Академії Наук України

Технічний ліцей НТУУ «КПІ» м. Києва, учень 11 класу

КОМПЛЕКС ПРОГРАМ ДЛЯ ОЦІНЮВАННЯ ЗНАНЬ ТА АВТОМАТИЗАЦІЇ НАВЧАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ В НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ РІЗНИХ ФОРМ АКРЕДИТАЦІЇ

Автоматизація навчального процесу набирає все більші і більші оберти. Уже досить складно знайти навчальні заклади де не застосовують комп'ютерні технології, але із-за відсутності простого та функціонального програмного забезпечення, багато педагогів відмовляються від застосування новітніх технологій.

Тести - один з ефективних видів перевірки знань, що давно вже стали невід'ємною частиною навчального процесу. Особливо зараз, коли в нашій країні запровадили Зовнішнє Незалежне Оцінювання (ЗНО).

У наш час, якісний програмний продукт не може обмежуватися тільки однією задачею та сферою використання.

Існуючі програмні продукти не можуть бути задіяні у навчальному процесі у разі відсутності комп'ютерів взагалі. Однак зараз майже не можливо знайти людину яка не мала б при собі мобільного телефону. Телефони значно дешевші від комп'ютерів, а їх можливостей вже достатньо для використання у навчальному процесі.      

Тож метою даної роботи стала розробка системи, що дозволяє проводити тестування через комп'ютери або через мобільний телефон та дає можливість замінити шкільні журнали на електроні бази даних.

Система складається з кількох програм:

School Diary Teacher

Програма, встановлюється на комп'ютері вчителя. Вона дозволяє працювати з базою даних - шкільним журналом. Також можна провести тестування в реальному часі з комп'ютерів учнів, та зберегти результати у базі.  

База має дві таблиці: «оцінки» та «учні».

School Diary Student

Програма, встановлюється на комп'ютерах учнів. Вона дозволяє проходити тести як автономно, так і з підключенням до School Diary Teacher. При підключенні учень вводить свій логін та пароль, що перевіряється на сервері. Це забезпечує ідентифікацію кожного учня. Програма має різні режими - тренувальний та контрольний. Порядок запитань - випадковий. Тести розроблені у форматі ЗНО - вони мають декілька типів завдань:

•·    Запитання з однією чи декількома правильними відповідями;

•·    Запитання на відповідність;

•·    Запитання з закритою відповіддю;

School Diary Test Editor

Програма для створення тестів. Для кожного запитання є можливість введення умови, відповідей, малюнку та типу запитання. Тести може створювати як вчитель, так і учні, з різних предметів. Це дозволить учням створювати свої власні тести, що може бути окремим видом роботи.

Mobi School Teacher

Дана програма для мобільного телефону дозволяє вчителю провести тестування учнів через мережу Bluetooth. Після вибору файлу тесту, з'явиться форма, де по мірі підключення та реєстрації будуть відображатися учні та їх оцінки. Наявна можливість створення файлу за даними, який можна буде імпортувати до бази даних School Diary Teacher.

MobiSchool Student

Дана програма для мобільного телефону дозволяє учням пройти тестування завантаживши файл тесту з файлової системи телефону або шляхом підключення до MobiSchool Teacher через мережу Bluetooth. Після вибору відповідного пункту меню та знайдених пристроїв, на яких працює MobiSchool Teacher, з'явиться форма реєстрації, де учень вводить своє ім'я та прізвище. Після успішного підключення, відкриється форма тестування, а на телефоні вчителя з'явиться запис про учня. Після закінчення тесту учень та вчитель, отримає повідомлення з вказаною оцінкою.

MobiSchool Test Editor

Дана програма для мобільного телефону дозволяє створювати файли тестів з різних предметів та тематик на мобільному телефоні. Файли можуть створювати, як вчителі, так і учні. Створення учнями своїх власних тестів, може стати окремим видом творчої роботи.

Отже, даний комплекс програм може використовуватися у навчальному процесі в різних навчальних закладах з використанням комп'ютерів або мобільних телефонів уразі відсутності достатньої кількості комп'ютерів, наприклад, у сільських школах . Він легкий у використанні, має «інтуїтивний» та багатомовний інтерфейс. Мережна взаємодія реалізована на протоколі TCP/IP, що дає змогу використовувати цю систему дистанційно, через мережу Internet.

Із повною версією з ілюстраціями можна ознайомитися тут: http://www.raspopov.net/vadym.karko/

Література:

•1.     М.В.Сухарев  «Основы Delphi Профессиональный подход»,

вид-во: «Наука и Техника», Санкт-Петербург 2004 г.

•2.     М.Кенту «Delphi7 для профессионалов»,  вид-во: «Питер»  2005 г.

•3.     Д.Ван Тассел «Стиль, Разработка, Эффективность, Отладка и Испытание Программ»,  вид-во: «Мир», Москва  1985 г.

•4.     М.Моррисон  «Создание игр для мобильних телефонов», вид-во: «ДМК» 2006 г.

•5.     С.Г. Горнаков «Программирование мобильних телефонов на Java 2 Micro Edition», вид-во: «ДМК» 2006 г.

 

E-mail: vkarko_mus@mail.ru


Залиште коментар!

Дозволено використання тегів:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>