XIV Міжнародна наукова інтернет-конференція ADVANCED TECHNOLOGIES OF SCIENCE AND EDUCATION

Русский English
Научные конференции Наукові конференції

к.т.н., Федік Л.Ю., Карпук Д.П. ОСОБЛИВОСТІ РОБОТИ ВЕРСТАТІВ МЕХАНІЧНОЇ ОБРОБКИ З ЧПК «АРТПЛАЗМА»

к.т.н., Федік Леся Юріївна, Карпук Дмитро Петрович

Луцький національний технічний університет

ОСОБЛИВОСТІ РОБОТИ ВЕРСТАТІВ МЕХАНІЧНОЇ ОБРОБКИ З ЧПК «АРТПЛАЗМА»

«АртПлазма» - це сучасна система, що поєднує точність розкрою металу з компактністю, ціною і продуктивністю. Застосування плазмових верстатів «АртПлазма» робить доступними технології плазмового різання з ЧПК навіть на невеликих підприємствах, завдяки розкрою листового металу з можливістю отримання елементів довільних контурів.  Металорізальні плазмові верстати з ЧПК «АртПлазма» можуть використовуватися в різних сферах промислового виробництва: сільськогосподарської техніки (частини навісного устаткування), елементів будівельних металевих конструкцій, систем вентиляції металевих дверей, стелажів, меблів.

Вони мають такі особливості: швидкість холостого ходу - до 20 м/хв; швидкість різання - до 12 м/хв; плавне, практично без зниження швидкості, переміщення за криволінійними траєкторіями завдяки змінам у системі передачі руху; удосконалена система керування Z-координатою і система виявлення металу; поліпшений алгоритм керування; нова система ЧПК; оснащення промисловим комп'ютером, узгодженим з програмним забезпеченням: «IGEMS» - CAD-CAM-NEST, «PractiCAM» - CAD-CAM-NEST; точне і надійне переміщення плазмового різака, завдяки потужній зварній підставці, порталу, литій чавунній станині, сервомоторам із зворотним зв'язком; наявність зручного модифікованого розкрійного столу. Оброблюваними матеріалами є практично всі струмопровідні метали: високолеговані сталі з хромом і нікелем, всі незагартовані і загартовані інструментальні сталі, конструкційні сталі, жесть, оцинковка; кольорові метали: алюміній і його сполуки, латунь, мідь, навіть сірий чавун. Верстат може оснащуватися повітряно-плазмовою установкою виробництва Abicor Binzel, Hypertherm, Inc, США.

Верстати «ArtJet» створені за сучасними передовими технологіями, які об'єднали переваги високої якості гідроабразивного різання і можливості ЧПК, з точним фігурним розкроєм матеріалів. Особливостями гідроабразивних верстатів ArtJet є: універсальність стосовно ріжучих матеріалів; якість, кромка не вимагає додаткової механічної обробки, матеріал не коробиться і не деформується, не ущільнюється і не розплавляється; високий діапазон ріжучого матеріалу, максимальна товщина - до 140 мм, мінімальна - практично необмежена; точність, абсолютне дотримання розмірів, висока повторюваність виробів; скрупульозність, можливість вирізати найдрібніші деталі, аж до одиничного проколу; обробляючими матеріалами є: метал, скло, камінь, пластик, композитні матеріали, дерево і т.д.; програмне забезпечення зрозуміле в експлуатації, сумісне з основними CAD-програмами.

Завдяки цьому сферами застосування цього верстата є: будівництво (виготовлення мозаїки, плитки, фігурна обробка каменю (мармур, граніт) і інше), машинобудування - створення деталей з чорних і кольорових металів, включаючи високоміцні сплави, титан, а також продукції з пластику і композитних матеріалів, виготовлення електронних плат і інших компонентів приладів, створення художніх виробів і елементів декору зі скла, металу, каменю, пластику і інших матеріалів, високоякісний розкрій листового металу, в тому числі великої товщини.

Широке застосування знайшов металообробний переносний верстат з ЧПК «SteelTailor», який об'єднує властивості газорізальної машини і верстата плазмового різання, термічного різання (плазмового і газового). Завдяки чому використовуються в різних сферах промислового виробництва: машинобудуванні, суднобудуванні, автомобілебудуванні, зовнішньої реклами з металоконструкцій, у покрівельних роботах.

До переваг станків цього типу можна віднести: програмне забезпечення - FastCAM з функціями креслення (CAD), створення керуючих програм (CAM) і оптимізації розкрою; верстат узгоджений з CAD-CAM-NEST програмою для виробництва систем вентиляції, кондиціонування PractiCAM; висока мобільність і можливість установки на будь-якому виробничому майданчику; легкість у застосуванні; висока надійність і зручність в обслуговуванні; товщина газового різання 6-150 мм; поверхня обробки від 1200×2000 до 2200×15000 мм; товщина плазмової різки 0,6-32 мм; діапазон регулювання струму 20-100А; споживана потужність верстата 0,18-16,18 кВт; доступна ціна; оброблювані матеріали: практично всі струмопровідні метали: високолеговані сталі з хромом і нікелем, всі незагартовані і загартовані інструментальні сталі, конструкційні сталі, кольорові метали, такі як: алюміній і його сполуки, латунь, мідь.

Переносна машина термічного різання «SteelTailor» пропонується в двох модифікаціях: «Power» і «Valiant».

Верстат «Valiant» відрізняється більш високою точністю завдяки вдосконаленій жорсткій конструкції. SteelTailor Valiant - це нова серія портативних верстатів SteelTailor ЧПК різання. Основними перевагами машини є: відсутність вібрацій шляхом введення скидання, перезавантаження  пристрою, стабільність роботи шляхом введення більш широких рейок доріжки і більш жорсткої структури.

Steel Tailor Power нової серії Steel Tailor сімейства портативних верстатів з ЧПК має можливість працювати зі швидкістю до 8000 мм/хв., ідеально підходить для невеликих і середніх магазинів, може бути встановлений на постійній таблиці різання (плани входять в комплект). Steel Tailor поєднує в собі комплекс різання з ЧПК, гнучкість і мобільність переносних кисневої або плазмової різки.

Література:

•1.     http://www.plasma.mk.ua/plasma.php

•2.     http://artelplasma.com/

•3.     http://www.cnc.mk.ua/plasma.php

•4.     http://www.steeltailor.com/

•5.     http://www.plasmainfo.ru/production/portable-machine/Steel-Tailor-Power/


Залиште коментар!

Дозволено використання тегів:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>