XIV Міжнародна наукова інтернет-конференція ADVANCED TECHNOLOGIES OF SCIENCE AND EDUCATION

Русский English
Научные конференции Наукові конференції

к.юр.н. Кофанов А.В. МЕХАНІЗМ ПОШКОДЖУЮЧОЇ ДІЇ ЧАСТИН ЗБРОЇ ТА ДІЇ ВТОРИННИХ ФАКТОРІВ

к.юр.н. Кофанов А.В.
Київський національний університет внутрішніх справ

МЕХАНІЗМ ПОШКОДЖУЮЧОЇ ДІЇ ЧАСТИН ЗБРОЇ ТА ДІЇ ВТОРИННИХ ФАКТОРІВ

Дуловий зріз зброї може заподіяти ушкодження при пострілі впритул. У цьому випадку порохові гази, проникаючи під шкіру, призводять до утворення місцевого здуття, що імпульсно вигинається в бік дулового кінця зброї. При цьому шкіра ударно "насаджується" на дуловий кінець зброї. У результаті на шкірі виникають подряпини або синці, що повторюють форму, розміри і конструктивні особливості дулового зрізу зброї. Ушкодження може мати настільки чіткі контури, що дозволяє назвати його штампом-відбитком. Якщо порохові гази розривають шкіру, то дуловий зріз зброї в момент пострілу може проникнути у вхідний отвір і заподіяти додаткові ушкодження в початковій частині раневого каналу. Рухливі частини автоматичної і самозарядної зброї при необережному поводженні з ним у момент пострілу при русі назад можуть заподіювати на дотичних частинах верхніх кінцівок подряпини і синці. У момент пострілу стрілець, що нещільно утримує потужну зброю (гвинтівку, карабін, обріз), може одержати синець в області плеча і навіть перелом ключиці від удару прикладом при віддачі зброї. При іншому положенні приклада синці можуть утворитися на животі, у проекції крил подвздошніх кісток і інших місць тіла, з якими контактує в момент пострілу приклад [1, С.173]. Механізм дії, що ушкоджує, при великій різноманітності вторинних факторів пов'язаний в основному з механічною дією. Виключення складає термічний вплив одягу, що загорівся, при пострілах на близькій відстані з використанням димного пороху.
Механічний вплив вторинних снарядів може бути одиничним і множинним. Він, як правило, носить поверхневий характер. Це стосується не тільки предметів одягу, але і розташованих поруч з потерпілим різних перешкод, що руйнуються снарядом. Ушкодження від фрагментів щільних перешкод носять характер дрібноуламочного ураження [2, С.33]. Від дії вогнепального снаряду в раневому каналі можуть утворюватися вторинні снаряди у вигляді обривків м'яких тканин, хрящів і кісткових осколків. Останні можуть утворювати додаткові раневі канали і розриви шкіри в області вихідної рани. Частки, що вилітають з вихідної рани можуть вражати розташованих поруч людей. Як з вихідної, так і з вхідної рани можуть вилітати бризки крові, що осідають на частинах тіла й одягу стрільця й оточуючих людей. Вони не заподіюють яких-небудь ушкоджень і носять характер поверхневих нашарувань або просочування текстильних тканин.
Вторинні впливи не обмежуються дією тільки механічних факторів. Так, наприклад, при пострілах на близькій дистанції патронами, спорядженими димним порохом, у результаті термічної дії, обумовленого повільним горінням цього виду пороху, виникає загоряння одягу, що супроводжується утворенням нерідко великих опіків шкіри [3, С.23]. Підводячи підсумок викладеному, наведемо зведені дані, що до дії факторів, які ушкоджують, пострілу що травмує, (дивися таблицю). [1, С.182]

Характер травмуючої дії пошкоджуючих факторів пострілу

Література:
1. Попов Н. В. „Судебная медицина” (Издание третье переработанное и дополненное проф. В. М. Смольяннивым и проф. В.Ф. Черваковым. Допущено Министерством высшего образования СССР в качестве учебника для высших медицинских учебных заведений), М.: Государственное издательство медицинской литературы «МЕДГИЗ», 1950.- 443 с.
2. Бокаріус Н. С. „Судова медицина для медиків і юристів”. – Харків: „Юридичне видавництво України”, 1930 – 270 с.
3. Праця кафедри судової медицини. Першого Ленінградського медичного інституту ім. І. П. Павлова. Л.: Видавництво наукової літератури, 1955. – 107 с.


Залиште коментар!

Дозволено використання тегів:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>