XIV Міжнародна наукова інтернет-конференція ADVANCED TECHNOLOGIES OF SCIENCE AND EDUCATION (19-21.04.2018)

Русский English
Научные конференции Наукові конференції

Лазаренко Г.А. ВПЛИВ МУЗИКИ НА РОЗВИТОК ХУДОЖНЬО-ЕСТЕТИЧНОГО СМАКУ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ

Г. А. Лазаренко

Харківський національний педагогічний університет імені Г.С.Сковороди

ВПЛИВ МУЗИКИ НА РОЗВИТОК ХУДОЖНЬО-ЕСТЕТИЧНОГО СМАКУ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ

       У наш час, коли питання відродження духовності і моральності суспільства стоять надзвичайно гостро, розвиток художньо-естетичних смаків  відіграє важливу роль у становленні особистості.

        Музика - це вид мистецтва  який сприяє зародженню і розвитку естетичних смаків, почуттів. Завдяки музиці дитина пізнає закони людяності, відбувається становлення моральних позицій. Психологи стверджують, що розвиток емоційної і інтелектуальної сфери дитини засобами музичного мистецтва сприяє і розвитку особистості - в цілому. Експериментальні дослідження свідчать, що сьогодні музичне мистецтво у корекційному плані має позитивне значення. Музика, спів можуть вгамувати біль,прискорити чи уповільнити пульс, відволікати, схиляти до сну, надавати естетичне задоволення, нормалізувати дихання та кровообіг, знімати втому та повертати бадьорість. Корекція емоційних відхилень, страхів, неконтрольованої поведінки, комунікативних ускладнень і сприяє загальному розкріпленню дитини.        

         Музика є мовою серця, найніжніших почуттів, світу емоцій людини. Вона дає людині поштовх для внутрішнього переживання і уяви. Це внутрішнє відчуття та переживання викликає бажання передавати музику в дії, міміці, жестах, рухах, співі, грі, створювати нові художні образи, активізує потребу в самостійному та неординарному мисленні, збагачує внутрішній  світ,  розвиває творчу уяву.

         Музика - могутнє джерело думки. Музичні образи по-новому розкривають перед людьми особливості предметів і явищ дійсності. Увага дитини немовби зосереджується на предметах і явищах, які в новому світлі відкрила перед нею музика, і її думка малює яскраву картину, а ця картина проситься в слово.  Дитина творить словом, черпаючи в навколишньому світі матеріал для нових  уявлень і роздумів.  Тому музика та її засоби являються могутнім засобом, який сприяє всебічному і гармонійному розвитку особистості, а також неперевершеним засобом розвитку художньо-естетичних смаків дитини.

           Підсумком всього цього є те, що в дитини створюється особливий духовний світ, вона стає індивідуальністю, у неї виявляється прагнення до духовної краси, до служіння загальній користі та добру.

Література:

1.  Виготський В. Л. Психологія  мистецтва /В.Л. Виготський . - Л.,  -1965.  - 575 с.

2.  Вюнш В. Формування людини  засобами музики / В. Вюнш.  - М.,  -1998. -160 с.

3. Ветлугіна Н.А. Система естетичного виховання в дитячому садку/ Н. А. Ветлугіна.  - К.: Радянська школа,  -1977. - 256 с.

 

e-mail: galyna334@mail.ru

 

 


Залиште коментар!

Дозволено використання тегів:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>