XIV Міжнародна наукова інтернет-конференція ADVANCED TECHNOLOGIES OF SCIENCE AND EDUCATION (19-21.04.2018)

Русский English
Научные конференции Наукові конференції

Подпишитесь на рассылки о научных публикациях

Литвинов О.І., к.е.н. Шеремет Т. Г. ХАРАКТЕРИСТИКА ДІЯЛЬНОСТІ ІНТЕРНЕТ – МАГАЗИНІВ

Литвинов О.І.
Керівник: к.е.н., доцент Шеремет Т. Г.
Донецький національний університет економіки і торгівлі імені М. Туган-Барановського

ХАРАКТЕРИСТИКА ДІЯЛЬНОСТІ ІНТЕРНЕТ – МАГАЗИНІВ

З кожним роком зростає значення мережі Інтернет як у всьому світі, так і в Україні зокрема. Це проявляється не тільнки у використанні Інтернет як бібліотеки методу спілкування людей за допомогою електронної пошти, а й розвитку електронного бізнесу, створенні інтернет магазинів.
Інтернет-магазин являє собою програмний комплекс, що дає змогу здійснювати купівлю-продаж товарів чи послуг через мережу Інтернет. Основна мета будь-якого магазину є задоволення потреб споживачів, а інтернет магазин відрізняється від традиционного своєю інтерективністю, великою кількістю інформації та асортименту продукції, персоналізованим підходом до кожного відвідувача.
Зараз в Україні нараховується більше 120 інтернет-магазина в яких можна придбати різноманітні товари, такі як: комп'ютери, аудіо- та відеотехніка, та товари широкого вжитку: іграшки і квіти. Але для того, щоб інтернет-торгівля в Україні змогла виступати як самостійний вид бізнеси, їй необхіно подалати багато бар'єрів,основними з яких є:
 мала аудіторія користувачів Інтернет;
 обмеженість впливу на здійснення покупки потенційними покупцями, які зацікавлені лише в отриманні інформації, і тому лише 18,9% користувачів Інтернету використовують його для купівлі товарів і полуг;
 невизначеність законодавчої бази;
 інтернет-магазини практично не застосовують у своїй діяльності такі маркетиногові інструменти, як позиціонування, сегментацію ринку та ціноутворення;
 великі затрати на створення та функціонування інтернет-магазину, ніж на відкриття й функціонування традиційної торгівельної точки;
 немає сервісу для постійних і потенційних клієнтів.
Крім усього вище перерахованого існує ще багато причин, до яких українське суспільство ще не звикло. Найвизначальніші з них: відсутність можливості торкнутися товару, приміряти та оцінити візуально, а також пріоритет українських покупців економити фінансові ресурси, а не час. Є і інші недоліки використання електронних магазинів: нерозвинена система електронних платежі, нечіткість системи повернення товару та його гарантійного обслуговування, висока вартість електронних угод, злочинність в Інтернеті.
Отже, велика кількість недоліків та проблем значно гальмують розвиток електронної комерції в Україні, а тому спостерігаючи за бурхливим розвитком цього бізнесу на Заході, залишається лише сподіватись, що найближчим часом нові технології стануть невід'ємною частиною і нашого життя.

e-mail: olga_voropaieva@mail.ru


Комментариев: 2 к “Литвинов О.І., к.е.н. Шеремет Т. Г. ХАРАКТЕРИСТИКА ДІЯЛЬНОСТІ ІНТЕРНЕТ – МАГАЗИНІВ”

  1. Анна:

    Спасибо)))

  2. Анна:

    Очень хорошая робота)))


Залиште коментар!

Дозволено використання тегів:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>