XIV Міжнародна наукова інтернет-конференція ADVANCED TECHNOLOGIES OF SCIENCE AND EDUCATION

Русский English
Научные конференции Наукові конференції

Мархоцький О. О., Дзиговський В. В. ОРГАНІЗАЦІЯ РОК–ФЕСТИВАЛЮ В М. ЧЕРКАСИ

Мархоцький Олександр Олександрович, Дзиговський Валентин Валентинович

Черкаський державний технологічний університет

ОРГАНІЗАЦІЯ РОК-ФЕСТИВАЛЮ В М. ЧЕРКАСИ

Проведення фестивалів в останні десять років міцно увійшло в повсякденний побут сучасного художнього життя України, що актуалізувало формування нових моделей їх проведення, фінансування, механізмів взаємодії з органами управління культурою, потенційними спонсорами та засобами масової інформації. Також спостерігається процес формування неповторної фестивальної аудиторії, до складу якої входять слухачі з високим ступенем вибірковості [1].

Проведення фестивалів має величезне значення для збереження єдиного культурного простору країни в умовах масового скорочення гастрольної діяльності в нашій країні.

Фестиваль як явище мистецького життя відрізняється особливою атмосферою свята, орієнтацією на показ кращих художніх колективів і виконавців, оригінальністю репертуарної пропозиції, відмінного від репертуару стаціонарних колективів. Основне завдання фестивалю - внести свіжий струмінь у культурне життя країни, регіону, міста, створити максимально широке поле тяжіння як для професіоналів, так і для пересічних глядачів.

Будь-який, навіть самий тривалий фестиваль, має чіткі календарні терміни його проведення. Фестивальні заходи проводяться в єдності заздалегідь встановленого простору країни, регіону, міста, концертного або театрального залу [2].

Більшість фестивалів, що проводяться міжнародними культурними інституціями та організаціями, так чи інакше, пов'язані з експериментальними і новими формами художньої діяльності. Ці фестивальні проекти можна віднести до категорії некомерційних, так як в їхніх програмних установках переважає орієнтація на професійне художнє свідомість художника або спокушеного цінителя нових естетичних концепцій.

Місце проведення фестивалю також грає важливу роль у формуванні художньої концепції, привабливого образу у свідомості слухачів, глядачів і навіть маркетингової стратегії.

Розуміючи значення великих фестивальних проектів для міської економіки, місцева влада м. Черкаси створює їм режим найбільшого сприяння, фінансуючи значну частину витрат зі свого бюджету. І хоча навіть самий престижний і дорогий фестиваль не може забезпечити фінансування своєї програми тільки за рахунок продажу квитків, місцева економіка та органи міського управління отримують непрямий прибуток від їх проведення.

Фестиваль як культурна акція передбачає наявність своєї аудиторії, на яку орієнтована його художня концепція. Художню концепцію має кожний фестиваль, вона являє собою не суму якихось абстрактних естетичних, соціальних, економічних установок, а модель стійкою, систематично спрямованої практичної репертуарної політики та орієнтації на певні категорії глядачів і слухачів, які визначають статус даного фестивалю в ряді інших [3].

Концепцією проекту організації рок-фестивалю «Мрія» в м. Черкаси є пропаганда здорового способу життя, адже ця проблема являється однією з актуальних тем в м. Черкасах. Формування способу життя, що сприяє зміцненню здоров'я людини, здійснюється на трьох рівнях:

1) соціальний: пропаганда ЗМІ, інформаційно-просвітницька робота;

2) інфраструктурний: конкретні умови в основних сферах життєдіяльності, профілактичні установи, екологічний контроль;

3) особистісний: система ціннісних орієнтацій людини, стандартизація побутового укладу.

Наш підхід розглядає формування здорового способу життя молоді як важливу складову молодіжної та соціальної державної політики. Втім передбачає: по-перше - вивчення уявлень молоді про здоровий спосіб життя та розробку методів оцінки здоров'я індивідуума; по-друге - формування свідомості та культури здорового способу життя; по-третє - розробку методик навчання молоді здоровому способу життя; по-четверте - впровадження соціальних програм культивування здорового способу життя та збереження здоров'я; по-п'яте - розробку та впровадження системи моніторингу здорового способу життя молоді.

Метою проекту організації рок-фестивалю «Мрія» в м. Черкаси є пропаганда здорового способу життя серед молоді, що змусить молодь ніколи не забувати про ряд проблем, з котрими вона зустрічається майже на кожному кроці свого життя, адже молодість дається людині раз у житті.

Однією з ідей проекту організації рок-фестивалю «Мрія» є залучення ряду спонсорів, тісна співпраця з органами місцевого самоврядування. Зібрані кошти підуть на реалізацію проектів соціальним службам м. Черкаси по пропаганді здорового способу життя серед школярів та студентів. Даний проект є соціальним, так як створений, щоб застерегти молодь від пагубної хвороби - наркоманії і йде на замовлення міської влади, а отже не буде мати комерційного прибутку, і запроваджується за рахунок міського бюджету як оздоровчо-соціальна програма для молоді.

Насамперед проект організації рок-фестивалю «Мрія» має здійснити психологічний ефект на молодь, так як саме на неї орієнтуються організатори фестивалю, та залучити їх до здорового способу життя.

Література:

1. Дмитрієва, Н.А. Коротка історії мистецтв [Текст]: навч. Посібник / Дмитрієва, Н.А. - М.: «Мистецтво», 2000.-173с.

2. Кисельова, Т.Г. Соціально-культурна діяльність: історія, теоретичні основи, сфери реалізації, суб'єкти, ресурси, технології [Текст]: навчальна програма / Т.Г. Кисельова, Ю.Д. Красильников. - М.: МДУКМ, 2001 .- 35с.

3. Ярошенко, М.М. Соціально-культурна діяльність: парадигми, методологія, теорія [Текст]: навч. посібник / Ярошенко, М.М. - М.: ВЛАДОС, 2000, - 315с.

e-mail: veresch_v_v@ukr.net


Залиште коментар!

Дозволено використання тегів:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>