XIV Міжнародна наукова інтернет-конференція ADVANCED TECHNOLOGIES OF SCIENCE AND EDUCATION

Русский English
Научные конференции Наукові конференції

Носова А.С. ПРОБЛЕМИ УПРАВЛІННЯ В УМОВАХ ТЕХНОЛОГІЧНИХ НОВАЦІЙ: ПОЄДНАННЯ ДОСЛІДЖЕНЬ І РОЗРОБОК

Аспірант, Носова Аліна Сергіївна

Європейський університет

ПРОБЛЕМИ УПРАВЛІННЯ В УМОВАХ ТЕХНОЛОГІЧНИХ НОВАЦІЙ: ПОЄДНАННЯ ДОСЛІДЖЕНЬ І РОЗРОБОК

У зв'язку з безпрецедентною дією технологій на бізнес і зростаючою важливістю наукових досліджень і розробок (R&D) в спектрі корпоративної діяльності все більш уваги приділяється особливій проблемі R&D: організації, планування і управління, складання бюджету і, особливо, стимулювання і управління творчим процесом.

Зміна в традиційних підходах управління R&D давно стала очевидною, і це значно вплинуло на багато туристичних корпорацій і їх сфери діяльності. Професійна література для керівників, відповідальних за управління R&D, вже існує.

Проте у високотехнологічних туристичних корпораціях важковизначаємий, але не менш значний комплекс проблем був не відразу розпізнаний багатьма менеджерами. Мова йде про необхідності погоджувати R&D з планами і можливостями компанії.

Керівники, які одного разу прийняли на віру R&D, більше не бажають дозволяти "технологічному хвосту" розбалансовувати компанію. Багато менеджерів почали шукати засоби оцінки результатів, які, як вони справедливо вважають, не завжди відповідають планованим. І вони продовжують шукати кращі засоби, відсортовувати і визначати сенс незліченних ознак, причин, фактів і думок щодо впливу технологій на загальну стратегію.

Дослідження, проведені за останні роки серед широкого діапазону туристичного сектору, показують, що процеси управління кожною високотехнологічною компанією особливо чутливі до деяких змінних, і тому компанії, що працюють над розпізнаванням цих змінних, ймовірно, перевершать своїх опонентів в конкуруючій ефективності.

Поняття "дослідження" і "розробки" настільки близькі в управлінні, що відмінності між ними часто ігноруються при ухваленні виконавчих рішень. Це стає особливо очевидним, коли компанії намагаються застосовувати досвід досліджень до проблем в розробці або навпаки.

Не намагаючись формулювати прийнятну область визначення двох понять (концепцій), просто використовуємо поняття "R-інтенсивнийй" тип (R - від research) - для позначення концепції інформованості на базисному і експериментальному рівнях і "D-інтенсивний" (D - від development) - для опису тенденції по відношенню до комерційної реалізації турпродукта.

Таблиця 1

Порівняльна характеристика R&D концепцій

ТИП ОРГАНІЗАЦІЇ
R-інтенсивний D-інтенсивний
1.Працюють з невизначеними специфікаціями проекту. 1.Чіткі специфіки проекту.
2.Тенденція передачі інформації по ланцюгу. 2.Висока роль направляючих спостережень.
3.Недирективні у призначеннях роботи. 3.Послідовний розподіл завдань.
4. Підтримують постійну оцінку проекту і процес вибору. 4.Уразливість до руйнування зміною.
5.Підкреслюють усвідомлення значних результатів.  
6. Оцінюють нововведення з погляду ефективності.  

 

Приведені характеристики роблять очевидним ризик управління D-інтенсивною організацією з використанням концепцій і засобів управління R-інтенсивної компанії або навпаки.

Література:

1. Новиков В.С. Инновации в туризме. Изд. Аска. М.: 2008. - 257 с.

e-mail: 7panda7@mail.ru


Залиште коментар!

Дозволено використання тегів:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>