XIV Міжнародна наукова інтернет-конференція ADVANCED TECHNOLOGIES OF SCIENCE AND EDUCATION

Русский English
Научные конференции Наукові конференції

Охрименко Г.М. РЕКЛАМА В СУЧАСНОМУ МІЖНАРОДНОМУ БІЗНЕСІ

студент- магістр, Охрименко Г. М.

Українська академія бізнесу і підприємництва

м.Київ

РЕКЛАМА В СУЧАСНОМУ МІЖНАРОДНОМУ БІЗНЕСІ

Зважившись на підприємницьку діяльність, підприємець повинен ясно собі уявляти: наскільки реклама необхідна йому зараз і чи буде вона необхідна в майбутньому? Або він зможе дозволити собі обійтися без реклами, без високих витрат на неї? Щоб відповісти на поставлені запитання, перш за все треба знати, яку роль відіграє реклама в бізнесі і які перспективи її розвитку в ринковій економіці. Слово "реклама" латинського походження (гесlamare - "кричати") і означає:  

•·  заходи, що мають на меті створити широку популярність будь-чого, залучити споживачів, покупців;

•·  поширення відомостей про кого-небудь, про що-небудь з метою створення популяризації.

Ринкова економіка внесла істотні корективи у форми і зміст рекламної діяльності. Рекламна діяльність стала сполучною ланкою між виробником і споживачем.

Як частина механізму ринкових відносин реклама змушена пристосовуватися до нових умов, змінювати форми, вносити корективи в зміст і методи рекламної діяльності. На міжнародному ринку постійно виникають нові нетрадиційні проблеми, зокрема, фінансові, енергетичні, паливні та сировинні кризи; життєво важливим також вважається захист навколишнього середовища тощо. Міняється соціально-демографічний стан суспільства, відбувається переоцінка цінностей серед його членів, підвищується освітній рівень, посилюється громадський рух, мета якого - захистити права споживачів. Виробникам доводиться переглядати технічні та якісні параметри своїх товарів, створювати економічні та екологічно чистіші конструкції і технології. Щоб успішно конкурувати з іноземними ТНК, які сконцентрували у своїх руках величезні фінансові, виробничі, науково-технічні ресурси і майже половину світової торгівлі, фірмам "другого ешелону" (а українські ТНК є саме такими фірмами) доводиться, зокрема, інтенсифікувати рекламу.

У цих умовах боротьба за споживача стає щораз витонченішою. Новизна і досконалість виробу для нього тепер часто важливіші, ніж ціна. Тому на ринку перемагає той, хто поряд із принципово новим виробом пропонує найсучасніші послуги, форми і методи збуту. Витрати на рекламу становлять значну частину бюджетів закордонних промислових фірм.

Традиційні методи реклами широко відомі, хоча не всі вони використовується в рекламній діяльності саме в Україні. Наприклад, "самплінг " як і демонстрація, є цінним засобом реклами: він дає можливість потенційному покупцю побачити, як функціонує пропонований товар у процесі вживання.

Розповсюдженими э таки типи реклами як змагання, конкурси, ігри. Призи як виграші в змагання чи грі так само, як і безкоштовні видачі (премії), є могутнім стимулятором - і те й інше дає можливість "одержати щось нізащо". Призи, крім того, приваблюють можливістю стати переможцем у тому чи іншому змаганні, що приємно діє на самолюбство, і у місцевого населення дуже часто виникає підвищений інтерес до таких магазинів і до їхніх товарів

Але найбільш ефективними сьогодні є методи рекламування з допомогою Інтернету. Рекламуючи свій  товар чи послугу за допомогою Інтернету, ви можете розраховувати на те, що ваша реклама може бути показана на аудиторію, що складає більш 12 мільйонів чоловік. І такий варіант реклами цілком обґрунтований, якщо ви виводите на ринок масовий товар (соки, пиво), дорогий товар (нерухомість, автомобілі) чи популярну послугу (кредити, пластикові картки, туризм). Це прекрасний варіант для зміцнення позицій існуючої торгової марки, тобто її брендинга.

Технологічний ресурс нового інформаційного середовища відкриває перед рекламодавцями якісно нові можливості. Причому мова йде не тільки про те, що

споживачу можна надати практично необмежений обсяг інформації, але і про різний спосіб уточнення тієї групи цільових користувачів, що потенційно може бути зацікавлена в якому-небудь рекламному продукті. Група методів, що дозволяють проводити подібну вибірку, відома під загальною назвою "таргетинг" (target - мішень, ціль). Вихідною "сировиною" для таргетинга є інформація про користувача, що потрапляє в руки рекламодавцям, аналіз якої і дозволяє зробити висновки про схильність об'єкта до тієї чи іншої покупки. Інструменти одержання даних стають усе більш і більш досконалими, що, з одного боку, дозволяє рекламодавцям оптимізувати витрати на кампанію, але з іншого боку - викликає серйозне побоювання з приводу збереження хоч якої приватности для користувачів Інтернету.

Тут виникає наступна дилема: як інформувати максимальний обсяг аудиторії про появу  товару, використовуючи при цьому мінімальні засоби? «Класичним рішенням» задачі про інформування широкої аудиторії, є розміщення реклами товару чи послуги, на площах Інтернет-ресурсу з високою відвідуваністю. У принципі, так і роблять компанії, що мають для цього відповідні фінансові ресурси.

Отже, реклама відіграє важливу роль в міжнародному бізнесі. Вона є необхідною складовою підприємницької діяльності в сучасних умовах і зберігає за собою цей статус і на майбутнє. А пошук нових технологій збуту залишається головною проблемою будь-якого підприємства.

Література:

1.Басовский Л.Е. Маркетинг.- М.: Инфра-М, 2005.-451 c.

2.Нові технології реклами Мятлік О. ЦДПІН НАНУ, 2008 р.

е-mail: gggalochka@rambler.ru


Залиште коментар!

Дозволено використання тегів:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>