XIV Міжнародна наукова інтернет-конференція ADVANCED TECHNOLOGIES OF SCIENCE AND EDUCATION

Русский English
Научные конференции Наукові конференції

Оксенчук Т.В. ПРОВІДНІ АСПЕКТИ ФОРМУВАННЯ ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ У СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ

Оксенчук Тетяна Володимирівна,

заступник директора з гуманітарної освіти та виховання,

викладач педагогіки Луцького педагогічного коледжу

  ПРОВІДНІ АСПЕКТИ ФОРМУВАННЯ ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ У СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ

Розвиток суспільства зумовлений розвитком його освіти, а освіта зумовлює розвиток особистості, яка б відповідала тій чи іншій соціальній кон'юнктурі. Яке ж соціальне замовлення самої особистості? Бути щасливою і вільною, розумною і освіченою, творчою і самостійною, впевненою у собі, а саме головне - здоровою. Суспільству, в такому разі, необхідно звернути особливу увагу на формування здорового способу життя насамперед у тих, хто буде навчати і виховувати підростаюче покоління - на майбутніх педагогах.

Сьогодні в Україні процес формування здорового способу життя у студентської молоді регламентується рядом важливих документів. Державна політика в галузі вищої освіти спрямована на забезпечення здоров'я студентської молоді, формування відповідального ставлення до власного здоров'я і здоров'я оточуючих як до найвищих індивідуальних і суспільних цінностей. Основними шляхами реалізації державної політики в цьому напрямку є оптимізація режиму навчально-виховного процесу, залучення до занять фізичною культурою і спортом, організація позанавчальних фізкультурно оздоровчих заходів.

Саме тому колективом Луцького педагогічного коледжу створено цілісну систему заходів, спрямованих на підвищення рівня мотивації студентів до ведення здорового способу життя, покращення їх фізичного здоров'я та працездатності, зменшення рівня захворюваності.

Усі заходи, що проводяться, умовно можна поділити на організаційно-адміністративні, профілактичні, соціально-матеріальні, позанавчальні фізкультурно-оздоровчі та спортивно-масові.

Організаційно-адміністративні заходи. Питання фізичного виховання студентської молоді систематично розглядаються на засіданнях педагогічної та науково-методичної ради коледжу. У закладі створена психолого-педагогічна служба. Керівник фізичного виховання, соціальний педагог, практичний психолог, голова студентського профкому на адміністративних радах аналізують результати роботи колективу в даному напрямку, членами адміністрації вносяться пропозиції щодо її покращення. Наведу приклади тем, що обговорюються на адміністративній раді: «Про роботу спортивних секцій», «Про стан спортивної бази коледжу», «Організація роботи по формуванню навичок здорового способу життя у студентів коледжу», «Роль профкому в організації оздоровлення та відпочинку студентів», «Про організацію фізичного виховання студентів, віднесених до спеціальної медичної групи».

Психолого-педагогічною службою коледжу проводяться профілактичні заходи:

•·        інформаційні зустрічі, семінари, тренінги із спеціалістами Центру боротьби зі СНІДом, медичними працівниками, працівниками Центру «Крок до свободи» (наприклад, «Плануй майбутнє», «Вагітність та ВІЛ-інфекція» тощо);

•·        участь у проектах: «Разом до здорового майбутнього», «16 днів проти гендерного насильства», організованих Центром планування сім'ї при пологовому Будинку та Центром практичної психології сім'ї «Любисток»;

•·        організація місячників по формуванню здорового способу життя (наприклад, «Твоє життя - твій вибір»);

•·        проведення годин спілкування у навчальних групах (розроблена тематика та зміст проведення таких виховних годин).

На засіданні циклової комісії кураторів навчальних груп щороку підводяться підсумки роботи щодо формування здорового способу життя студентської молоді, визначаються перспективні напрямки організації виховної діяльності в колективі студентів на наступний навчальний рік. Наприклад, обговорювались такі питання: «Різноманітність форм роботи зі студентами по збереженню та зміцненню фізичного і психічного здоров'я як найвищої соціальної цінності»; «Ознайомлення з інструктивними документами керівних органів освіти з проблем вдосконалення виховної роботи в даному напрямку».

Викладачі та студенти нашого коледжу взяли активну участь у тренінгу на тему «Врятуємо життя у Луцьку», який проводили Представники Корпусу Миру. Отримані сертифікати дали можливість провести аналогічні заняття у навчальних групах коледжу.

Особлива увага приділяється організації профілактичних заходів у студентському гуртожитку: інформаційні зустрічі, семінари, тренінги, години спілкування, за участю членів психологічної служби довіри, вихователів, завідувача гуртожитку, голови студентського профкому, членів студентської ради.

Наступний напрям - позанавчальні фізкультурно-оздоровчі та спортивно-масові заходи.

Колектив коледжу має великий досвід фізичного виховання студентської молоді. На його базі упродовж вісімнадцяти років проводиться Міжнародний волейбольний турнір «Волинь зустрічає друзів», завдяки якому налагоджені дружні стосунки з колегами різних регіонів України, Росії, Білорусі та Польщі. Традиційно організовується обласний турнір з баскетболу «Золота осінь», легкоатлетичні змагання серед першокурсників «Наші надії», День здоров'я. Вдосконаленню спортивної майстерності студентів сприяє їх участь у секціях з різних видів спорту. Збірні команди коледжу беруть активну участь у міжнародних, всеукраїнських, обласних та міських спартакіадах, турнірах, змаганнях, постійно займають перші місця у міській та обласній спартакіаді. Уже протягом 10 років працює в нашому закладі спортивний клуб «Олімп», який організовує спортивно-масову роботу зі студентською молоддю.

У коледжі організована робота зі студентами, які відвідують заняття з фізичної культури у спеціальних медичних групах. З ними проводиться робота, спрямована на підвищення фізіологічної активності організму та фізичної і розумової працездатності, сприяння правильному фізичному розвитку і загартуванню організму.

Луцький педагогічний коледж успішно співпрацює з ВІППО. На базі нашого навчального закладу проводяться показові заняття з фізичної культури для працівників загальноосвітніх шкіл міста, області, які проходять курси підвищення кваліфікації.

І ще один напрям - соціально - матеріальна діяльність коледжу.

Студенти мають можливість займатись фізичною культурою і спортом у залі спортивних ігор, гімнастичному залі, тренажерному залі, легкоатлетичному манежі, залі хореографії і ритміки, забезпечених сучасним інвентарем.

До послуг студентів - прекрасно обладнаний комплекс для організації харчування, зокрема, сучасні приміщення їдальні, студентська кав'ярня. Студенти-сироти, яких у коледжі навчається 32 особи, безкоштовно отримують гарячі обіди. До речі, студенти, позбавлені батьківського піклування, студенти-інваліди, яких у нас 24, а також лідери студентського самоврядування щороку оздоровлюються за державні кошти у кращих здравницях на березі Чорного і Азовського моря, озера Світязь. Студентським профкомом систематично організовуються туристичні поїздки, краєзнавчі подорожі по Закарпаттю та інших цікавих місцях України.

Таким чином, соціальний захист, фізичний розвиток, збереження і зміцнення здоров'я студентів були і є пріоритетами у роботі колективу Луцького педагогічного коледжу.

  Література:

1. Державна програма розвитку фізичної культури і спорту на 2007-2011 роки    (затверджена Постановою Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2006 р. № 1594). - К., 2006.

2. Положення про організацію фізичного виховання і масового спорту у вищих навчальних закладах (затверджено наказом Міністерства освіти і науки України від 23.01.06 № 4). - К., 2006.


Залиште коментар!

Дозволено використання тегів:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>