XIV Міжнародна наукова інтернет-конференція ADVANCED TECHNOLOGIES OF SCIENCE AND EDUCATION

Русский English
Научные конференции Наукові конференції

Ониськів В.О. ІНТЕРНЕТ-МАРКЕТИНГ – ЕФЕКТИВНИЙ ІНСТРУМЕНТ ПРОСУВАННЯ НА РИНОК НОВОГО ТОВАРУ

Ониськів В.О.

здобувач Тернопільського національного економічного університету

ІНТЕРНЕТ-МАРКЕТИНГ - ЕФЕКТИВНИЙ  ІНСТРУМЕНТ ПРОСУВАННЯ НА РИНОК НОВОГО ТОВАРУ

Інтернет надає споживачам і продавцям широкі можливості для взаємодії та індивідуалізації. Інтернет-маркетинг - це комплекс заходів по просуванню і продажу на ринку товарів та послуг за допомогою мережевих технологій Інтернетe. В даний час Інтернет-маркетинг - це самостійний вид діяльності, який відноситься до електронного бізнесу.

Просування товару в мережі здійснюється в два етапи. Перший передбачає розробку власного Web-сайту, на якому повинна бути представлена вся необхідна інформація про товар або послугу та засоби, за допомогою яких споживач може розмістити і оплатити своє замовлення.

Другий етап передбачає розміщення банерної реклами на так званих хост-сайтах, якими можуть бути сайти підприємств суміжних напрямів діяльності (їх домашні сторінки), а також будь-які сайти, які відвідуються великою кількістю користувачів. Основна функція банера на чужому сайті - адресувати користувачів на сайт підприємства, де вони зможуть одержати детальнішу інформацію чи навіть зробити замовлення [1, 157].

Основний момент у розробленні будь-якого Web-сайту - привабливість з першого погляду та достатньо цікава інформація для повторних відвідувань потенційних споживачів. Дж. Рейпорт і Б. Яворські пропонують наступні сім основних елементів дизайну ефективних Web-сайтів:

•1.   контекст: планування і дизайн;

•2.   контент: тексти, зображення, звуки та відео;

•3.   співтовариство: забезпечування комунікацій між користувачами сайту;

•4.   кастомізація: можливість налаштування сайту відповідно до преференцій різних користувачів або можливість персоналізації сайту;

•5.   комунікації: забезпечення двосторонніх комунікацій між користувачами та сайтом;

•6.   перехресні посилання: зв'язок сайту з іншими сайтами;

•7.   комерція: можливість здійснення покупки на сайті.

Щоб користувачі поверталися на сайт знову і знову, підприємство повинно приділити велику увагу чинникам контексту й контенту, а також завжди оновлювати свій Web-сайт.

Основні переваги просування товару в мережі Інтернет полягають у наступному: зниження транзакційних витрат; персоналізація взаємодії з клієнтами; широке охоплення аудиторії (глобалізація ринку); відсутність жодних обмежень розміру повідомлення; висока ефективність вербально-візуального впливу на аудиторію; можливість збереження та вторинного ознайомлення з інформацією; широкі можливості демонстрацій ідей за допомогою засобів мультимедіа.

Основні недоліки: обмеженість цільової аудиторії користувачів мережі Інтернет; висока конкуренція з боку інших повідомлень (банерів); труднощі залучення аудиторії на сайт підприємства[2, 375]..

Отже, Інтернет-маркетинг - найсучасніший інструмент просування нових товарів на ринку. Використовуючи його виробники зможуть досягнути поставлених цілей, а саме: стимулювання попиту з метою збільшення або збереження доходів підприємства.

Література:

•1.   Паничкина Г. Г., Мазилкина Е. И. Система продвижения товара или Promotion-технологии от А до Я. / - М. : Издательство «Альфа-Пресс», 2006. - С. 248.

•2.   Ян В. Віктор. Продвижение. Система коммуникации между предпринимателями и ринком / [Ян В. Віктор] Пер. с польского - Х. : Гуманитарный Центр, - 2003. - С. 480.

 

onyskiv_vitaliy@ukr.net


Залиште коментар!

Дозволено використання тегів:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>