XIV Міжнародна наукова інтернет-конференція ADVANCED TECHNOLOGIES OF SCIENCE AND EDUCATION

Русский English
Научные конференции Наукові конференції

Перепелиця Є.А. ТОРГІВЕЛЬН0-ЕКОНОМІЧНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО УКРАЇНИ ТА ІТАЛІЇ НА ПОЧ. ХХІ ст.

Рубрика: Історія

молодший науковий співробітник Перепелиця Є.А.
Інститут історії України НАН України

ТОРГІВЕЛЬН0-ЕКОНОМІЧНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО УКРАЇНИ ТА ІТАЛІЇ НА ПОЧ. ХХІ ст.

     За показниками Держкомстату України, Італія від 2001 р., постійно збільшуючи обсяги експорту-імпорту товарів, залишалась другим партнером України за загальними показниками економічної співпраці. А на 2004 р. товарообіг між Україною та Італією досяг 2,4 млрд. дол. США. [156-С.4].

     Аналіз статистичних даних про торгівельне співробітництво між Україною та Італією свідчить, що з 1995 р. загальні обсяги товарообігу України з Італією щорічно зростали, а в 2005 р., за даними ІСТАТ(Італійська статистична агенція), загальна цифра товарообігу між нашими країнами складала 3,154 млрд. дол. США. Структура двосторонньої торгівлі на 2005 р. залишилася незмінною. В 2005 р. Україна імпортувала з Італії в основному машини та устаткування загального призначення, продукцію легкої та взуттєвої промисловості, меблі. У структурі українського експорту в Італію переважали чорні метали та вироби з них, енергетичні матеріали, нафта та продукти її перегонки, будівельні матеріали, шкіра, зернові культури та товари тваринного або рослинного походження, деревина, взуття та продукція неорганічної хімії [66].

      Станом на червень 2006 р. головними партнерами серед усіх країн ЄС, як в експорті, так і в імпорті товарів залишаються Німеччина (550,3 і 1788,8 млн. дол) та Італія ( 1166,5 і 633,0 млн. дол.). Обсяг експорту товарів до Італії збільшився проти січня-червня 2005р. на 198,5 млн. дол. (на 20,5%). А обсяг імпорту товарів з Італії до України збільшився на 180,8 млн. дол. (на 40%) проти показників січня 2005 р. [282]. Взагалі, вагому частку товарної структури українського експорту до країн ЄС як і раніше складають чорні метали - 22%, енергетичні матеріали, нафта та продукти її перегонки - 16,4%, руди, шлаки та зола - 5,8%, одяг текстильний - 5,1%, вироби з чорних металів, а також жири та олії тваринного або рослинного походження - по 4,3%, електричні машини і устаткування - 4,1%. Найбільші обсяги експорту чорних металів здійснювались до Італії, Польщі, Німеччини; енергетичних  матеріалів, нафти та  продуктів її перегонки - до Італії, Кіпру та Угорщини[282].

       На сьогодні одним із пріоритетних завдань торгівельно-економічного співробітництва України з Італією є забезпечення, принаймні, часткової переорієнтації італійців з російського на український ринок. Останнім часом на італійському ринку нарівні з товарними позиціями сировини з'явилася деяка кінцева промислова продукція українського походження, зокрема, промислове обладнання для хімічної промисловості, хімічні добрива, цемент, консервовані овочі та фрукти.

         Взагалі  за специфікою предмета торгівлі основними формами українсько-італійських торгівельних відносин на поч. ХХІ ст. були за показниками українського імпорту: машини та устаткування загального призначення, продукція легкої промисловості, меблі та взуття; за показниками українського експорту: чорні метали та вироби з них, енергетичні матеріали,  нафта  та продукти її переробки. Не висока частка послуг, пов'язана з наукомісткими технологіями є результатом загального низького рівня розвитку науково-технічних галузей виробництва в Україні.

 

Література:
1.Зустріч Президента України В.А.Ющенка з Головою Палати депутатів Італії П.Ф.Казіні (Київ, 14 лютого 2005 р. ).// Урядовий кур'єр. - Лютий, 2005.-С.4.

2. Стан та перспективи економічного співробітництва.// Друге теріторіальне управління МЗС України. Папка "Італія". - С.3.

3. Стан зовнішньоекономічних відносин з країнами ЄС станом на 1 червня 2006 р.//  http://www.ukrstat.gov.ua/
e-mail:evgenypa@yahoo.com


Залиште коментар!

Дозволено використання тегів:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>