XIV Міжнародна наукова інтернет-конференція ADVANCED TECHNOLOGIES OF SCIENCE AND EDUCATION

Русский English
Научные конференции Наукові конференції

Петриченко Р.П. ХІМІЧНА ПРОМИСЛОВІСТЬ ІСПАНІЇ, ЯК ОДНА З НАЙВАЖЛИВІШИХ ГАЛУЗЕЙ ЕКОНОМІКИ КРАЇНИ

Петриченко Р. П.

студентка 5 курсу магістратури факультету міжнародних відносин

Волинського національного університету імені Лесі Українки

                        ХІМІЧНА ПРОМИСЛОВІСТЬ ІСПАНІЇ, ЯК ОДНА З НАЙВАЖЛИВІШИХ ГАЛУЗЕЙ ЕКОНОМІКИ КРАЇНИ

       Хімічна промисловість Іспанії є однією з найважливіших галузей економіки країни. Продукція хімічної промисловості за валовою вартістю займає лідируючі позиції поряд з машинобудуванням. Частка галузі у формуванні валового внутрішнього продукту становить 4 %, а  кількість зайнятих складає близько 2 % від працюючого населення. Хімічна промисловість країни працює головним чином на імпортній сировині, оскільки сировинна база країни  недостатньо розвинута.

       Особливістю галузі є наявність великої кількості іноземного капіталу. Велике значення для розвитку хімічної промисловості Іспанії має державне регулювання. З кінця минулого століття роль державного сектора почала зростати, особливо в найбільш відсталих галузях хімічної промисловості - виробництві продукції органічної хімії а також органічного синтезу. Держава почала проводити структурні зміни, сприяти науково-технічним розробкам і впровадженню новітніх технологій із застосуванням системи субсидування. Найбільшу підтримку отримало виробництво хімічних волокон, барвників, пігментів і дубильних речовин, фарб і лакових покриттів, а також фармакологія.

Також посилився процес концентрації виробництва. За участю іноземних фірм були створені нові потужності і здійснювалося будівництво підприємств по виробництву поліетилену, фенолу, поліпропілену, промислового газу тощо.

        До найбільш розвинених секторів хімічної промисловості належить виробництво добрив: азотних (800 тис. т), фосфорних (300 тис. т). У країні наявні підприємства по виробництву калійних добрив, проте вони не в змозі повністю задовольнити внутрішні потреби країни. У зв'язку з цим велика частка добрив імпортується з інших країн. Більшість підприємств хімічної промисловості контролюються іноземним капіталом.

        Хімічна промисловість Іспанії має велике експортне значення. У експорті країни переважають: синтетичний каучук, хімічні волокна, вироби з пластмас, азотні, фосфорні добрива, каустична сода, медикаменти.  Вагомим залишається і імпорт хімічної продукції в Іспанію. Основними статтями імпорту є: аміак, метанол, сульфат амонія, синтетичні волокна, хлористі розчинники, калійні добрива, фармацевтичні товари, целюлоза тощо.

       Велика залежність від джерел сировини для хімічної промисловості не дозволяє Іспанії збалансувати зовнішню торгівлю хімічними товарами. Обсяг імпорту продукції хімічної промисловості традиційно перевищує експорт майже у два рази.

      Хімічна промисловість розвинена в основному в приморських містах. Також там розміщуються нафтопереробні заводи. Найважливіші центри хімічної промисловості Іспанії розташовані в провінціях Каталонія, Валенсія, Біская, Астурія а також Мадрид. Все більший розвиток отримує нафтохімія, яка тісно пов'язана з нафтопереробкою. Найбільші в країні нафтохімічні комплекси знаходяться в Уельве, Альхесірасе, Таррагоне, Пуертольяно тощо.

Усі нафтопереробні заводи, (за винятком заводу в Пуертольяно),  розташовані в портових містах (куди поступає імпортна нафта).

       Таким чином хімічна промисловість Іспанії посідає важливе місце у економіці країни та має добре збалансовану політику держави для покращення темпів розвитку галузі.

Література:

1. Химическая промышленность Испании [Електронний ресурс]. - Режим  

доступу:   http://ispaniya.net/promyshlennost-ispanii/himicheskaya-promyshlennost-ispanii.html

2. Испанская химическая промышленность [Електронний ресурс]. - Режим  доступу: http://all-madrid.ru/prom.htm


Залиште коментар!

Дозволено використання тегів:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>