XIV Міжнародна наукова інтернет-конференція ADVANCED TECHNOLOGIES OF SCIENCE AND EDUCATION

Русский English
Научные конференции Наукові конференції

Пономаренко Н. Г., Зробок Н. М., Використання мережі Інтернет при вивченні іноземної мови.

Рубрика: Педагогіка

Пономаренко Н. Г., викладач

Зробок Н. М., викладач

кафедра іноземних мов

Миколаївський державний аграрний університет

  Використання мережі Інтернет при вивченні іноземної мови

         Комп'ютер взагалі і Інтернет зокрема відносяться до тих технічних засобів навчання іноземним мовам, які не були розроблені саме для цієї мети і виконують в першу чергу інші функції. Але у зв'язку зі своїми великими можливостями Інтернет незабаром після свого виникнення привернув увагу викладачів-практиків та методистів. Інтернет використовується сьогодні для навчання різним предметам. Особливого значення він набув у викладанні іноземних мов.

         Навчати іноземній мові - це означає навчати спілкуванню, перенесенню та сприйняттю інформації. Існують три області, в яких Інтернет може вивести навчання іноземним мовам на новий рівень. Це комунікація, інформація та публікація.[1]Комунікація здійснюється за допомогою електронної пошти, публікація може здійснюватися шляхом створення власної сторінки в  Інтернеті.

         В принципі спілкуватися можна за допомогою листів або по телефону, інформацію отримати в бібліотеці, публікувати свої праці в журналах та газетах. Але Інтернет вносить в ці області новий вимір. Комунікація значно полегшується та прискорюється, інформація стає доступною, актуальною та автентичною, а публікація в Інтернеті має більш широку аудиторію, ніж в журналі або газеті.

         На даний момент розробляється методика навчання іноземним мовам з використанням мережі Інтернет. Існують прихильники ідеї навчання іноземним мовам лише за допомогою Інтернету, без традиційної роботи з підручником.[3]Але більшість викладачів надають перевагу використанню мережі Інтернет поряд з традиційними засобами навчання, інтегруючи його в навчальний процес.

         Найпростіше використання мережі Інтернет - це використовувати його як джерело додаткових матеріалів для викладача під час підготовки до занять. В цьому випадку використовується лише частина можливостей Інтернету.

         Найбільш повно можливості Інтернету розкриваються при використанні його безпосередньо в студентській аудиторії. Ідеальними умовами для цього є наявність комп'ютерного класу з підключенням до Інтернету.

         Використання Інтернету на занятті не повинно бути самоціллю. Для того, щоб правильно визначити місце і роль Інтернету у навчанні іноземним мовам слід найти для себе чіткі відповіді на питання: для кого, для чого, коли, в якому обсязі його слід використовувати.

         Немає великого сенсу використовувати Інтернет на початковому етапі навчання. В цей період велику роль відіграють тренувальні вправи. На цьому етапі Інтернет не надає нових можливостей у порівнянні з підручником. В курсах для початківців вправи на закріплення лексики та граматики цілком традиційні: вправи на підстановку, тексти з пропусками тощо. Це звичайні вправи, різниця полягає в тому, що студенти бачать їх не на папері , а на моніторі. Позитивний момент у виконанні цього виду завдань полягає в тому, що в багатьох випадках можна одразу дізнатися, чи правильно виконана та чи інша вправа. Але на питання "Чому неправильно і як буде правильно?" повинен відповісти викладач. Неефективно використовувати Інтернет для тренування і на просунутому етапі. Вправи для просунутого етапу мають ті самі недоліки, що й вправи для початкового етапу.

         Проведення Інтернет-проектів. Інтернет- проекти можна проводити і без Інтернету. Але Інтернет надає проекту більший динамізм, змінює його часові рамки. Під час роботи над проектами студенти використовують та розширюють свої мовні знання, отримують країнознавчу інформацію.

         Існують два види проектів, планування, проведення та результати яких відрізняються один від одного:www-проекти та E-mail-проекти.

         Для того щоб провести проект, недостатньо сформулювати тему та забезпечити студентам можливість працювати в Інтернеті. Викладач повинен сформувати групи, визначити часові рамки проекту, продумати, які матеріали крім Інтернету можуть використовувати студенти, знайти і дати їм необхідні адреси, вибрати оптимальну форму презентації результатів.

         Проекти недоцільно проводити на початковому етапі навчання. Для початківців традиційні засоби інформації важливіші, ніж www.[2] Тому проекти доцільно проводити в кінці семестра при повторенні тем.

 

Література:

1.Ulrich S., Legutke M. Neue Medien in der Lehrerfortbildung // Fremdsprache Deutsch. - 1999. - № 2.

2. Jaenen J. Lernen mit dem „LernNetz". DaF- Unterricht ohne traditionelle Lehrbucharbeit. // R. Donath: Deutsch als Fremdsprache. Projekte im Internet. Klett, 1998

3. Tschirner E. Kommunikation und Spracherwerb per Computernetz // Fremdsprache Deutsch. - 1999. - № 2.

 

e-mail: ponomarenkon@ mail.ru

             zrobok.nataly@mail.ru


Комментариев: 2 к “Пономаренко Н. Г., Зробок Н. М., Використання мережі Інтернет при вивченні іноземної мови.”

  1. Іван:

    Дуже дякую, використав матеріал при написанні дипломної.

  2. Вікторія:

    Дякую за матеріал. але було б також цікаво отримати інформацію не тільки про використання Інтернету при вивченні іноземної мови в цілому, але й при навчанні перекладу як окремої дисципліни з використанням новітніх технологій.


Залиште коментар!

Дозволено використання тегів:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>