XIV Міжнародна наукова інтернет-конференція ADVANCED TECHNOLOGIES OF SCIENCE AND EDUCATION

Русский English
Научные конференции Наукові конференції

Прудивус К. О. СПІВРОБІТНИЦТВО УКРАЇНИ З МІЖНАРОДНИМ ВАЛЮТНИМ ФОНДОМ.

Рубрика: Економіка

Міжнародний Валютний Фонд - міжурядова організація, призначена для регулювання валютно-кредитних відносин між державами-членами і надання їм фінансової допомоги при валютних утрудненнях, викликуваних дефіцитом платіжного балансу, шляхом надання коротко- і середньострокових кредитів в іноземній валюті. Фонд - спеціалізована установа ООН - практично є інституціональною основою світової валютної системи. МВФ був заснований на міжнародній валютно-фінансовій конференції ООН, що проходила з 1 по 22 липня 1944 року в Бреттон-Вудсі (США, штат Нью-Гемпшир). Конференція прийняла Статті Угоди про МВФ, що є його Статутом, і набрало сили  27 грудня 1945 року; практичну діяльність Фонд почав з 1 березня 1947 року

2 червня 1992 року Президент України підписав Закон України "Про вступ України до Міжнародного валютного фонду, Міжнародного банку реконструкції та розвитку, Міжнародної фінансової корпорації, Міжнародної асоціації розвитку та Багатостороннього агентства по гарантіях інвестицій" (№ 2402-ХІІ). Починаючи з 1994 року, Україна активно співпрацює з Міжнародним валютним фондом [1; c.311].

Співробітництво України з Міжнародним валютним фондом у 2004 році здійснювалось за програмою співпраці „попереджувальний стенд-бай", яку було затверджено Радою Директорів МВФ 29 березня  2004 року.  Цю програму було розроблено на основі підходів, які передбачають поступове перенесення центру ваги у співробітництві з МВФ у площину безкредитних стосунків, узгодження головних параметрів макроекономічної політики з тенденціями та прогнозами розвитку світової кон'юнктури, з динамікою і напрямами світових фінансових та інвестиційних потоків.

Між Україною та МВФ укладено Угоду строком на 12 місяців, яка фактично надає можливість отримати від МВФ зарезервований кредит у сумі, еквівалентній 411,6 млн. СПЗ (це 30 відсотків квоти України) у випадку погіршення ситуації з платіжним балансом або валютними резервами країни. Програма „попереджувальний стенд - бай" розрахована на підтримку темпів економічного зростання та утримування стабільності  в усіх сферах економіки. Термін дії діючої спільної з МВФ програми закінчився 29 березня 2005 року. Продовження стосунків з МВФ позитивно впливає на ставлення іноземних інвесторів до нашої країни та підвищує її кредитні рейтинги, надає можливість залучення  кредитів від Світового банку, Європейського банку реконструкції та розвитку, Європейського Союзу, інших міжнародних фінансових організацій [2; c.395].

 У 2006 році Мінекономіки як координатор з питань забезпечення виконання умов спільної з МВФ програми „попереджувальний стенд-бай" продовжить роботу щодо співробітництва з МВФ.

Продовження співробітництва з МВФ є сигналом міжнародним кредиторам та інвесторам щодо довіри до України, покращання її іміджу та  надасть більш широкі можливості використання зовнішніх ресурсів для фінансування програм економічного розвитку, відновить ділову активність України. Найближчим часом до України з візитом прибуде місія  Європейського департаменту МВФ з метою обговорення підсумків розвитку економіки України та  узгодження пріоритетів української сторони щодо майбутніх шляхів продовження співробітництва з МВФ.

Література:

1. Циганкова Т. М. Міжнародні організації. - К.2001. - 340 с.

2. Міжнародні організації : Навчальний посібник / За ред. О. С. Кучика. - К.: Знання, 2006. - 497 с.


Залиште коментар!

Дозволено використання тегів:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>