XIV Міжнародна наукова інтернет-конференція ADVANCED TECHNOLOGIES OF SCIENCE AND EDUCATION

Русский English
Научные конференции Наукові конференції

Савина В.В., Кучер Г.Ю. УКРАЇНА НА ШЛЯХУ ДО ЄВРОПИ.

Савина В.В., Кучер Г.Ю.

Донецький національний університет    економіки і торгівлі ім. М. Туган - Барановського

  УКРАЇНА НА ШЛЯХУ ДО ЄВРОПИ

Україна заявила про свій європейський шлях вибір одразу ж після того, як стала суверенною державою. За роки незалежності вона зробила перші  кроки в напрямі європейської інтеграції. У 1994 році було парафовано угоду про партнерство і співробітництвом між Україною і ЄС. Україна стала членом Ради Європи. Нині наша держава вже співпрацює з Європейським банком реконструкції розвитку.

         Але в 2003 році стало очевидно, що інтеграційний процес не буде таким простим і передбачуваним, яким його уявляють деякі українські політики. Предметом серйозного наукового дослідження мають стати інтереси країн, що є членами ЄС, та України, яка хоче вступити до Євросоюзу, усвідомлені і неусвідомлені перешкоди на шляху інтеграції. Тільки вивчивши ці проблеми можна відповісти на питання про те, що сприяє і що заважає інтеграції України в Європу.

         Намагаючись виробити зовнішньополітичну стратегію України, прогнозуюче майбутнє  європейської інтеграції, зокрема шанси України стати повноправними членом ЄС, не слід забувати про культурні фактори.  Панарін А.С. пише [1]: «Методологічне кредо прогностики...полягає в постулаті щодо первинності культури стосовно всіх так званих об'єктивних детермінацій соціального світу. Іншими словами будь які факти і детермінації зовнішнього світу діють на людину не безпосередньо, а лише через посередництво культури, що наділяє об'єктивні факти суб'єктивним значеннями.». Панарін А.С. вважає, для того щоб приписати культурі подібний статус, необхідно подолати економічний, технологічний та інші види сучасного наукового детермінізму, що підпорядковує людину так званим об'єктивним закономірностям.

         Важливу роль в інтеграції європейського «об'єднаного суспільства» відіграє соціальне забезпечення. Нині ЄС намагається вирівнювати соціальні і трудові права населення держав Спільного ринку. Країни, що є членами ЄС, відрізняються рівнем економічного розвитку, показниками людського розвитку.

         Технічний прогрес- ще один із факторів, який впливає на зростання інтеграції суспільства. Дюверже П.А. писав[2], що є ряд чинників, завдяки яким технічний прогрес сприяє інтеграції суспільства, відбувається зменшення напруженості через доступність усіх предметів споживання; створюються умови для розуміння людьми одне одного. Він пояснює зростання взаєморозуміння тим, що розширюються контакти, збільшується обмін інформацією, підвищується рівень культури

Об'єднана Європа висуває ряд умов, після виконання яких шанси України стати членом ЄС зростуть. Найбільш суттєві зауваження  Об'єднаної Європи до України: по-перше, це те, що європейці вважають Україну недостатньо демократичною; по-друге, в Україні велика частка бідних; по-третє, Україна відстає від Європи в технічному і технологічному оснащенні економіки.

 Україна має власні інтереси щодо Європи. Держава від приєднання до ЄС може отримати певні гарантії безпеки. Підприємці отримають більші  можливості для розвитку бізнесу. Громадяни отримають більше можливостей для захисту своїх прав. Для них стануть доступнішими європейські ринки праці. Але не всі категорії українських громадян  виграють від зближення з Європою. Очевидно програють українські селяни, вони можуть втратити землю.Складно буде адаптуватися до нових умов людям старшого і середнього віку. Розробляючи зовнішньополітичну стратегію країни, слід врахувати й виграш, і програш від інтеграції України до Європи.

Література:

1. Панарин А.С. глобальное политическое прогнозирование. - М.:Алгоритм, 2002 с.226.

2.Див.: Зеркало недели. - № 44.-15 ноября 2004г. -с.4.

 


Залиште коментар!

Дозволено використання тегів:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>