XIV Міжнародна наукова інтернет-конференція ADVANCED TECHNOLOGIES OF SCIENCE AND EDUCATION

Русский English
Научные конференции Наукові конференції

Щербань І.Ю. ШКОЛА СІЛЬСЬКОЇ АМЕРИКИ

Щербань І.Ю.

Уманський державний  педагогічний університет  імені Павла Тичини

ШКОЛА СІЛЬСЬКОЇ АМЕРИКИ

Сільська Америка була і залишається життєво важливою частиною нації.  

На практиці важко виокремити дійсно сільські регіони з огляду на розмитість сільських-міських кордонів. Вважатимемо сільським регіоном місцевість, далеку від впливу великих міст, мешканці якої живуть в ізольованих будинках, фермах, хуторах та селах.

 У сучасному розумінні сільські області можуть мати сільськогосподарський аспект, проте багато сільських областей характеризує економіка, заснована на заготівлі лісу, гірській та нафтовидобувній промисловості, дослідженнях природного газу або туризмі. Стиль життя в сільських областях відмінні від міських переважно через обмеження доступу до сфер послуг, хоча послуги поліції, пожежних станцій, шкіл  і бібліотек загалом доступні,  вони часто обмежені в кількості або є недосяжними з огляду на віддаленість селищ.

Освіту сільських громад Америки  часто розглядають в порівнянні з освітніми можливостями міських регіонів. Дійсно функціонування освітніх закладів в контексті сільського соціокультурного середовища має ряд відмінностей, що не одноразово описувались в педагогічній літературі. До них належать - ізольованість, малочисельність, занижений стандарт засобів навчання, низька кваліфікація вчителів та мова викладання (державна мова часто є нерідною для меншин, що проживають в віддалених регіонах).

Сільська Америка включає 2 288 округів, займає 83 відсотка національної землі  та населена  51 мільйоном осіб, що становить 21 відсоток від загального числа [2].

На кінець ХХ століття майже 64 відсотки всіх шкільних районів було класифіковано як сільські або провінційні. Приблизно половина державних безкоштовних шкіл, де навчається 40 відсотків учнів розташовано в сільських областях і містечках. Сільські школи більш маленькі, мають незначні можливості для  забезпечення двомовної освіти та програм працевлаштувань. Приблизно 2.56 мільйони вчителів, що становить 40 відсотків від загального числа, працюють в сільських школах. В порівнянні з міськими школами, сільські освітяни менш кваліфіковані, молодші за віком та менш досвідчені, а керівники сільських шкіл в основному є чоловічої статі. Викладачі сільських шкіл проводять більше часу із учнями в школі та в позаурочний час, хоча отримують меншу заробітню плату та менші вигоди від медичного та пенсійного страхування.

Серед учнівського складу помічено зловживання алкоголем, проте кількість прогулів, запізнень, конфліктів та виявів неповаги до вчителів фіксується значно рідше в порівнянні з міськими школами [3].Для більшості сільських громад школа є єдиним великим закладом та підприємством-роботодавцем, це місце,  де працюють та відпочивають. В багатьох сільських громадах загальноосвітня школа - це єдине місце, яке є центром діяльності, уваги, закладом для всіх та кожного. В школі все починається і школою все закінчується, оскільки школа - центр усього [1,79].

 

Література:

•1.     Gulliford A. America's country schools. - University Press of Colorado, 1996. - С.79

•2.     Sheldon G. Weeks Overview of Rural Education. - Режим доступу: http://www.answers.com/main/what_content.jsp. - Answers Library.

•3.     Status of Public Education in Rural Areas and Small Towns: Comparative Analysis. -  1998. - Режим доступу:  www.nea.org/publiced/rural.htm. - National Education Association.


Залиште коментар!

Дозволено використання тегів:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>