XIV Міжнародна наукова інтернет-конференція ADVANCED TECHNOLOGIES OF SCIENCE AND EDUCATION

Русский English
Научные конференции Наукові конференції

Шаманська Р.М. ПІДВИЩЕННЯ МОТИВАЦІЇ УЧНІВ ДО ВИВЧЕННЯ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ ЗА ДОПОМОГОЮ КОМП’ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

 Шаманська Руслана Миколаївна,

вчитель англійської мови Гадяцька спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №4, Полтавської області

ПІДВИЩЕННЯ МОТИВАЦІЇ УЧНІВ ДО ВИВЧЕННЯ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ ЗА ДОПОМОГОЮ КОМП'ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

Згідно  програми для загальноосвітніх навчальних закладів з іноземних мов, головною метою навчання англійської мови полягає у формуванні в учнів комунікативної компетенції, базою для якої є комунікативні уміння, сформовані на основі мовних знань та навичок.  Я виділяю  принцип мотивованості як складову частину комунікативного методу навчання іноземної мови. Як відомо,  існує декілька видів мотивації: стійка та нестійка, позитивна та негативна, зовнішня та внутрішня. Одним із різновидів внутрішньої мотивації є комунікативна мотивація.

Комунікативність - це перша і природна потреба тих, що вивчають іноземну мову, але, справа в тому, що при оволодінні іноземною мовою в атмосфері рідної мови, іноземна мова постає як штучний засіб спілкування. Він ніяк не може конкурувати з рідною мовою, довершеним і всеохоплюючим засобом спілкуванням. І, так звані, "природні" ситуації, що використовуються при навчанні, носять по суті штучний характер. Тому, якщо розраховувати лише на природу комунікацію на іноземній мові, навряд чи вдасться зберегти мотивацію і досягти успіху. Саме тому на уроках англійської мови я намагаюся використовувати новітні методи навчання для забезпечення природної потреби використання іноземної мови  та підвищення мотивації учнів до вивчення мови.

Одним з таких методів виступають комп'ютерні технології. Комп'ютер природно вписується в життя учнів і є одним з найефективніших засобів, що допомагає значно урізноманітнити процес навчання.
Комп'ютерні технології можуть  застосовуватися  у трьох варіантах:  аудіо-візуальний засіб ,  засіб для навчальних програм,  засіб зв'язку з Інтернетом.

З появою комп'ютерів навчання стало більш наочним. При вивченні нової лексики чи граматичних правил, чи подачі краєзнавчого матеріалу, я широко використовую презентації Power Point. Мої учні вже звикли представляти свої домашні завдання у вигляді презентацій, особливо власні монологічні висловлювання про рідне місто, визначних осіб, улюблених письменників чи музикантів. Окрім того, в своєму арсеналі я маю ряд навчальних відео-дисків BBC про Лондон, визначні місця США, фільми англійською мовою.    

Щодо різноманітних комп'ютерних програм для вивчення мови, ми використовуємо їх частіше у початковій школі. Наприклад, програма «Баба-Яга учит английский алфавит» дає можливість узагальнити знання з теми «Зовнішність», «Покупки», «Література». А програма «Алик учит буквы», в цікавій формі допомагає оволодіти літерами англійської мови та розвиває навики читання.

Особливо привабливим для учнів середньої та старшої ланки є використання мережі Інтернет на уроках англійської.  Ми беремо участь у телекомунікаційних проектах на сайті Айорн (www.iearn.org ).  Як переможець програми держдепартаменту США  "TEA"  минулого року  я перебувала на  стажуванні  у США (Університет Алабами в Хантсвілі), де нас ознайомили з технологією створення блогів, як засобу розвитку навичок письма. Я розробила програму спецкурсу для учнів 8 класу «Англійська мови через Інтернет»: ми створювали  власні блоги, під час занять робили дописи до наших «Шкільних газет», розміщували там фото. Окрім того,  разом з учнями Колчестерської середньої школи (США, штат Коннектикут)  ми створили wiki-page, сторінка в мережі, де переписуємося з вихованцями Кейт Інглиш, яка перебувала у  нашій школі протягом 2 тижнів за програмою TEA.  Наші учні знають, що їхні блоги читають американські друзі, а тому намагаються писати не тільки в школі, а й вдома.  Рівень мотивації до вивчення мови цих учнів значно підвищився.        

Література:

1. Романенко Л.В. Використання мультимедійних технологій у вивченні  англійської мови // Комп'ютер у школі та сім'ї. 2004. -№5. - с. 40 - 45.

2. Зязюн І .А,. Мотивація і мотиви людської поведінки // Початкова школа. 1994.- №<6.-С.3-6.

e-mail - ruslanashamanska@ukr.net

              ruslanashamanska@gmail.com


Комментариев: 3 к “Шаманська Р.М. ПІДВИЩЕННЯ МОТИВАЦІЇ УЧНІВ ДО ВИВЧЕННЯ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ ЗА ДОПОМОГОЮ КОМП’ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ”

 1. Оксана:

  Супер! Пані Руслано, давно шукала педагога,який займається цими питаннями, оскільки підтримую наведені у статті аргументи на користь використання компютера у викладанні англійської і страшенно сподіваюся на допомогу та практичні поради учителя, який має досвід у цій справі.

 2. Тетяна:

  Мені теж сподобалось. Наразі ще дуже мало учителів, які не лінуються оволодіти комп"ютерними технологіями та використовувати їх у навчально-виховному процесі.

 3. Оксана:

  Привіт, Тетяно!
  Сподіваюсь, що не лінуєтесь і ви - тому запрошую до співпраці! результатом прочитання мною цієї статті був не тільки коментар, а й знайомство через нет з її автором, що дало гарний поштовх для професійного та інтелектуального розвитку моєї персони. Тому запрошую в гості на вікі-сторінку http://luchynetsschool.pbworks.com/, яку створила за допомогою автора статті. Буду вдячна за коментарі.


Залиште коментар!

Дозволено використання тегів:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>