XIV Міжнародна наукова інтернет-конференція ADVANCED TECHNOLOGIES OF SCIENCE AND EDUCATION (19-21.04.2018)

Русский English
Научные конференции Наукові конференції

Шпунарська М.В. ТОРГІВЛЯ ЛЮДЬМИ, ЯК ГЛОБАЛЬНЕ ЯВИЩЕ. МІСЦЕ УКРАЇНИ В НЬОМУ

Шпунарська Майя Володимирівна
ЧТЕІ КНТЕУ

ТОРГІВЛЯ ЛЮДЬМИ, ЯК ГЛОБАЛЬНЕ ЯВИЩЕ. МІСЦЕ УКРАЇНИ В НЬОМУ

На сьогодні торгівля людьми є однією з найприбутковіших тіньових бізнесів у світі - вона дає мільйонні прибутки і знаходиться на рівні з торгівлею зброєю та наркотиками. За оцінками ООН, виключно на торгівлі людьми організовані злочинні угрупування заробляють 3,5 млрд. доларів щороку. Торгівля людьми - це продаж людей і їх використання злочинними елементами з метою одержання прибутку.
Мовою цифр це явище виглядає так: за неофіційними даними в світі близько 4 млн. осіб щороку переправляються через кордони держав для використання в підневільній праці. В сучасну работоргівлю втягуються навіть держави, які уникнули рабовласницького періоду у своїй історії.
Торгівлю людьми, залежно від мети, можна поділити на:
1) торгівлю жінками і дітьми з метою використання їх в сексуальних цілях (для виробництва порнографічних матеріалів чи зайняття проституцією);
2) торгівля людьми з метою експлуатації їх праці;
3) торгівля людьми з метою використання у збройних конфліктах;
4) торгівля з метою втягнення у злочинну діяльність;
5) торгівля дітьми з метою усиновлення (удочеріння) в комерційних цілях
Торгівля людьми, зокрема жінками та дітьми, - це добре організований транснаціональний злочинний бізнес, тісно пов'язаний з такими явищами як проституція, наркоманія та порноіндустрія. Сучасні українські діти являють собою приманку для іноземних педофілів, продюсерів порнофільмів, сутенерів, особливо враховуючи те, що за різними оцінками від 100 до 200 тисяч з них - це так звані "діти вулиць".
Транснаціональний характер торгівлі людьми значно ускладнює процедуру розслідування цього злочину для українських правоохоронних органів. Відсутність відповідних договорів між Україною та іншими країнами-транзитами - з одного боку, і країнами-реципієнтами - з іншого, унеможливлює проведення необхідних слідчих дій.
Водночас масштаби та обсяги работоргівлі в нашій країні продовжують залишатись загрозливими. Однією з причин цього є вкрай складна соціальноекономічна ситуація в Україні. Наша держава всеж робить певні спроби протидіяти цій глобальній проблемі. Програма протидії торгівлі людьми Міжнародної організації з міграції в Україні розпочала свою роботу в 1998 році.
Щодо усиновлення, як форми торгівлі дітьми, то найбільшим "попитом" українські немовлята користуються серед громадян США, Італії, Ізраїлю, Канади, Німеччини, Іспанії та країн СНД.
Спрогнозувати подальший розвиток торгівлі людьми досить важко, адже мова йде про глобальне явище, в якому основну роль відіграє людьський фактор. За даними Міжнародної організації з міграції, кількість нелегально переправлених мігрантів може незабаром досягги 30 млн. чол. Це цифра видається просто космічною. А особливо, якщо уявити, що кожен з цих 30 млн. - це особистість із своїми звичками, уподобаннями, характером, навичками, вихованням, поглядами, із своєю життєвою історією.
На сайті МОМ є дані по Україні і світу, правда: ці цифри вражають. Але варто врахувати той факт, що це лише офіційні дані...багато що залишається в тіні.
Література:
1. http://www.coe.kiev.ua/Campain/online signature/onlinesignat.html,_Oфic Ради
Європи в Україні.
2. http://ctu.mvs.gov.ualukr/phenomenon/, Відділ боротьби із злочинами, пов'язаними з торгівлєю людьми (Департамент карного розшуку МВС України).

e-mail: korova2189@mail.ru


Залиште коментар!

Дозволено використання тегів:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>