XIV Міжнародна наукова інтернет-конференція ADVANCED TECHNOLOGIES OF SCIENCE AND EDUCATION

Русский English




Научные конференции Наукові конференції

Сітнікова Н.О., Ліпінська Р.М. ФОРМУВАННЯ ДУХОВНОГО СВІТУ ОСОБИСТОСТІ

Сітнікова Ніна Олексіївна

Ліпінська Раїса Миколаївна

Могилів-Подільський технолого-економічний коледж ВНАУ

ФОРМУВАННЯ ДУХОВНОГО СВІТУ ОСОБИСТОСТІ

Проблеми духовності й духовної культури особистості студента завжди хвилювала та й хвилює кожного вихователя, педагога, куратора, адже формування духовної культури особистості - це формування її свідомості, світогляду, включення в економічне, політичне й культурне життя народу, уклад життя сім'ї, народу, нації.

         Всі ми бажаємо, щоб студенти зросли чесними, щирими, добрими, розумними, працьовитими, мужніми, відповідальними, мали добрі манери, були гарними зовні і внутрішньо. Шляхи реалізації Концепції національного виховання в студентській групі - конкретизуються у ряді проведених виховних заходів,  направлених на  реалізацію  проекту: "Поспішайте творити добро". Робота над даним проектом відкрила для студентів додаткові можливості розкрити себе як творчу людину, замислитись над готовністю до самостійного життя. Особлива роль у виховній діяльності покладається на органи студентського самоврядування, серед основних завдань яких є підвищення ефективності навчально-виховного процесу, забезпечення  духовності та культури студентів.

Студенти самостійно готують ряд виховних годин, беруть участь у акціях милосердя, залученні до предметних гуртків, спортивних секцій, є активними учасниками регіональних, обласних , районних та міських змагань. Беруть участь у проведенні декад циклових комісій, художній самодіяльності, конкурсах професійної майстерності, конкурсах на кращу кімнату в гуртожитку, беруть участь у роботі студради. Роблять свій посильний внесок у покращенні благоустрою території коледжу, беруть участь у озелененні аудиторій, організовують навчально-тематичні екскурсії визначними місцями міста, а саме, в музей народної творчості, краєзнавчий музей, музей бойової слави коледжу. Це дозволяє краще дізнатися про історичні пам'ятки, унікальні культурні надбання рідного краю.

Наблизити студентів до реалій сучасного життя, пов'язати студентські і виробничі проблеми, замислитись над своєю готовністю до професійної діяльності допомогли конкурси професійної майстерності "Кращий технолог", "Студент року", виконання пошукової роботи на тему "Аналіз діяльності базових підприємств" та проведення дослідницької роботи по встановленню якості круп виготовлених різними виробниками.

В коледжі створений дебатний клуб під керівництвом члена Студентського Парламенту Вінниччини Мудрик Юлії , активними учасниками якого є студенти групи ТЗ 36/11. На засіданнях клубу, в процесі дискусії на тему: "Що означає бути патріотом?", "Чи все в житті стосується тебе?", "Сенс життя і моє місце в житті", "Краса і духовність поруч" студенти вчились відстоювати свою думку, знаходили переконливі аргументи для доведення своєї правоти з різних питань.

Куратор групи поруч з вихованцями завжди в пошуках цікавого, різностороннього, захоплюючого. Адже основне завдання куратора - дати можливість студентам відчути успіх, повірити в себе, відчути чим стане серце студента - ніжною квіткою чи засохлою корою, чи знайде своє місце в житті. Об'єктом нашої педагогічної праці являються найтонші сфери духовного життя особистості студента - розум, почуття, воля, переконливість, самовідданість. Тому впливати на ці сфери можна лише тим же розумом, почуттям, волею, переконливістю, самовідданістю.

Змістовно та колоритно проходили, підготовлені під керівництвом куратора групи, тематичні виховні години: "Гуманізм. Добро. Благородство", "Твоє майбутнє у твоїх руках", "Вчитися жити в мирі та злагоді", "Слухати - розуміти - взаємодіяти", "Залиши після себе слід на землі".

Стало доброю традицією студентів групи зустрічатись в Світлиці,

обговорювати свої проблеми, спілкуватись, слухати музику, проводити міні-конкурси.

         Безмежні можливості для самовдосконалення, саморозвитку і само творення студентів стали проведені:

•    відверті діалоги;

•    тренінг - диспут:  "Зроби свій вибір";

•    круглий стіл: "Актуальні питання боротьби зі СНІДОМ, наркотиками, алкоголізмом", "Міфи і факти про ВІЛ / СНІД";

    конференції: Туберкульоз - проблема соціальна; Прес-конференція до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом: Молодь проти СНІДУ;

•     міні-практикум: «Контроль технологічного процесу виробництва борошна»;

•     ділова гра: «Мій перший день на виробництві».

Успішно працює в групі творче об'єднання "Прес центр", яким керує

Чаплій Тетяна. Результатом його роботи є випуск газети до визначних дат, а саме: до Дня Учителя, до Дня Студента, тижня "Харчовика", 8-го Березня, Дня матері та інформаційних бюлетенів.

         Підвищенню правової освіченості студентів сприяє дружня співпраця із викладачем правознавства Онуфрійчуком В.В., який для студентів групи провів урок правових знань "Я людина, суспільство, закон", бесіди: "Правомірна і протиправна поведінка", "Відповідальність перед суспільством і трудовим колективом", бліц-турнір "Перевір себе", диспут-ринг "Дисципліна - свобода чи необхідність?".

Вся діяльність вихователя одержує найвищу оцінку тоді, коли вдається його вихованцям самостійно реалізувати ті принципи доброти, гуманізму, милосердя, які закладаються у процесі виховання. Студенти стають учасниками багатьох акцій, таких як "Серце відкриваємо для добра", допомога студентам хворим на туберкульоз, участь у ярмарку "Кулінарні вироби", благодійна допомога дітям тубсанаторію з нагоди свята Святого Миколая, участь у Всесвітньому Дню спонтанного прояву доброти. Таким чином наші студенти проявляють свою життєву позицію, морально-етичні принципи та засвідчують свою ідейну зрілість.

         Не меш важливим напрямом роботи студентського колективу є фізичне виховання та формування здорового способу життя. Студенти групи є активними учасниками спортивних змагань і неодноразово виборювали призові місця в міських, районних та обласних змаганнях: Так команда хлопців , активними учасниками якої є Волошин Ігор, Лесів Віталій, зайняла перше місце в чемпіонаті району з волейболу.

Команда дівчат, учасницями якої є Якубовська Ольга, Наманюк Любов - третє місце в чемпіонаті району з волейболу та друге місце у фіналі "Сільські ігри Вінниччини", Бабій Наталя - третє місце з легкої атлетики в обласних освітянських іграх, Швач С. і Бабій Н. - неодноразові призери баскетбольних змагань, а Пошванюк С. і Заболотний А. - подають значні надії в гирьовому спорті.

         Невід'ємною частиною роботи куратора є спілкування з батьками студентів. Це той важіль, за допомогою якого ми добиваємося значно кращих результатів у вихованні молодого покоління. Батьківські збори, індивідуальні бесіди, консультації для батьків, зустрічі - круглі столи батьків з адміністрацією, лікарями, з працівниками правоохоронних органів дають можливість вчасно попередити неправомочні дії студентів та направити навчання невстигаючих студентів у відповідне русло.

         Отже, в нашому коледжі перед студентами розкривається широке поле діяльності. Крім розкриття індивідуальних здібностей у навчанні, спорті та мистецтві, вони мають можливість випробовувати свої якості організаторів та керівників, набути для цього необхідних здібностей та навичок роботи.

Ми, педагоги, переконані, що виховання не терпить примусу і тиску. Лише можливість вільного вибору, демократична, радісна атмосфера забезпечить становлення людини й громадянина, а інтелектуальна та емоційна насиченість життя студентства допоможе визначитись у майбутньому.


Залиште коментар!

Дозволено використання тегів:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>