Подпишитесь на рассылки о научных публикациях
Сова В.В.
Київський національний торговельно-економічний університет
МАРКЕТИНГ У СОЦІАЛЬНИХ МЕДІА
У сучасних умовах розвитку інформаційних технологій все більшої популярності здобуває цифровий маркетинг - просування брендів з використанням всіх цифрових каналів, до яких належать телебачення, радіо, Інтернет, мобільний телефон та інші.
На сьогодні Україна відчуває активне зростання популярності Інтернет, а кількість інтернет-користувачів зростає щодня. Так, дослідження провідних українських аналітичних фірм (GFK Ukraine, InMind, Bigmir) свідчать, що найбільш привабливими для інтернет-користувачів є соціальні мережі (вКонтакте, Одноклассники, Facebook, Profeo), блоги (LiveJournal, Blogger, Wordpress) та сервіси мікроблогінгу (Twitter, FriendFeed), а також сайти відео- та фотохостингу (Youtube, Flickr) [1]. За таких умов все більше вітчизняних компаній виділяють в окрему статтю комунікаційного бюджету маркетингову активність у соціальних мережах.
Social media marketing (SMM) - маркетинг у соціальних медіа - це просування брендів, товарів або послуг у соціальних мережах (блогах, форумах, мережевих спільнотах).
Існує два основні напрями маркетингу у соціальних мережах:
1. Інтернет-магазини розглядають онлайн-спільноти як ефективний канал продажів.
2. Підвищення репутації бренда та лояльності цільової аудиторії.
У рамках реалізації концепції Social media marketing корпоративний профіль на базі соціальних мереж стає обов'язковим елементом комунікаційного міксу вітчизняних підприємств.
До критеріїв оцінки ефективності корпоративної сторінки у соціальних мережах належить:
• обсяг аудиторії (кількість послідовників «followers» - у мережі Twitter, а також кількість переглядів кожної публікації на корпоративній сторінці у мережі Facebook);
• рівень залучення аудиторії (кількість дискусій, коментарів та рекомендацій: «retweets» у Twitter та «likes» на Facebook);
• якісні характеристики аудиторії (у більшості послідовників заповнені профілі користувачів, серед яких є і лідери думок).
Для більш глибокого аналізу ефективності здійснення маркетингових комунікацій у соціальних мережах, їх кількісної оцінки, а також для дослідження комунікаційних дій конкурентів можна використовувати безкоштовні он-лайн сервіси, що активно застосовують у своїй роботі західні компанії, наприклад, Social Bakers (http://www.socialbakers.com), що дозволяє аналізувати корпоративні сторінки брендів у Facebook, та сервіс для оцінки корпоративних аккаунтів у Twitter - Klout (http://klout.com) [2].
Як підсумок, слід зазначити, що незважаючи на те, що український інтернет-ринок знаходиться в процесі розвитку, за темпами росту він випереджає всі інші засоби комунікацій. Враховуючи той факт, що інтернет-аудиторія зростає та компанії з різних галузей усвідомлюють привабливість даного медіа каналу, ринок інтернет-маркетингу, а разом з тим і social media marketing, продемонструє значне зростання у найближчі роки.
Література:
1. Цели социальных медиа [Електронний ресурс] / Социальные Медиа в Украине : [сайт]. - Режим доступу до ст.: http://www.social-media-ukraine.com/p/blog-page_4641.html. - Назва з екрану.
2. Социальный эффект [Електронний ресурс] / : ReklaMaster - первый портал о маркетинге и рекламе [сайт]. - Режим доступу до ст.: http://www.reklamaster.com/articles/show/mark_articles/year/2011/id/28441/index.html. - Назва з екрану.
e-mail: vlada_sova@inbox.ru