XIV Міжнародна наукова інтернет-конференція ADVANCED TECHNOLOGIES OF SCIENCE AND EDUCATION

Русский English
Научные конференции Наукові конференції

Сумм М.В., Попеляр А.В. ПРОБЛЕМИ ЗАБРУДНЕННЯ ВОДНОГО СЕРЕДОВИЩА ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Сумм М.В., Попеляр А.В.
Вінницький торговельно-економічний інститут КНТЕУ

ПРОБЛЕМИ ЗАБРУДНЕННЯ ВОДНОГО СЕРЕДОВИЩА ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Вінниччина - край зеленик дібров і золотих нив. Той, хто хоч раз побував тут, завжди згадуватиме цей чудовий куточок України. Природа краю мальовнича, історія багата і героїчна, гооподарство розвинуте.
Серед природних багатств, які потребують постійної уваги населення області до раціонального використання і охорони, є водні ресурси. Основними джерелами водних ресурсів Вінниччини виступають поверхневі (річки, озера, водосховища, болота) і підземні води. Поверхневі водотоки належать до басейнів Пд. Бугу, Дністра, Дніпра.
Практично на всіх створах річки Південний Буг спостерігалося за вмістом фенолів до 6 ГДК2, формальдегіду до 1,8 ГДК2, за вмістом заліза перевищення становила від 2,6 до 8,4ГДК 1; міді від 2 до 5 ГДК 1. Спостерігалося постійне бактеріальне забруднення річки Південний Буг (особливо в районі створу м.Гнівань). По органолептичним показникам якість води у річці Південний Буг та її притоках Рів і Соб у 17 випадках із 160 не відповідає нормам СанПин №4630-88. Але у цілому вода поверхневих вод Вінниччини по більшості хімічних показників безпечна, крім БСКп та кольоровості, і може бути використано для господарсько-питних та культорно-побутових потреб.
Для басейну Дністра, який з 1991 року отримав статус прикордонної річки з міжнародним статусом дуже важливою є його ділянка в межах Вінницької області. Вінницька область - не відзначається значною індустріальною навантаженістю, але праві притоки Дністра - річки Мурашка, Бережанка, Немія, Русава, Жван зазанають впливу викидів основних промислових водокористувачів забруднювачів: локомативного депо міста Жмеринки, і заводу «Сектор - сервіс»(Жмеринка), Могилів - Подільського машзаводу та інших. У дністровській воді спостерігався вміст фтору до 1 ГДК1, міді від 1,1 до 8 ГДК1, фенолів до 3,6 ГДК1. Виявлено перевищення ГДК біля села Наддністрянське Мур - Куриловецького района та міста Могилів - Подільськ.
За даними санітарно - епідеміологічної служби м. Вінниця: значно покращилась вода за санітарно - хімічними показниками, простежується зменшення солей важких металів, зменшився вміст нафтопродуктів і СПАР. Із 282 проб мали відхилення за санітарно-хімічними показниками в 38 пробах. Це - завислі речовини, мутність, хлориди, азот, амонійний, залізо.
За даними обласного центру гідрометеорології, який контролює три постійних створи в межах м. Вінниці, один створ на р. Соб (с. Зозів), один створ на р. Рів ( с. Демидівка), протягом року спостерігався підвищений вміст фенолу до 3 ГДК1, азоту нітритного до 1,2 ГДК1, нафтопродуктів до 7,6 ГДК1, було виявлене незначне підвищення вмісту міді, марганцю, заліза.
Однак основними і потенційними водокористувачами - забруднювачами води залишаються водоканалізаційне піприємство міста Могилів - Подільський, локомативне депо міста Жмеринка, підприємство «Сектор - сервіс» (Жмеринка), ВАТ «Крижопільський сирзавод». У дністровській воді спостерігався вміст фтору, міді, фенолів, що перевищував допустиму норму.
Всі дані, що наведені у цій роботі доводять, що «Блакитні очі області» потребують уваги суспільства і не тільки як місце, куди можна викинути використаний матеріал, але як частину природи, яку потрібно шанувати і про яку треба піклуватися, тому що вона являється необхідною частиною природи, без якої людство не зможе існувати. Отже, про цю проблему необхідно задумуватися негайно і робити все можливе, щоб зарадити цій їй про забруднення води Вінницької області.
«Усе, що робиш, треба робити добре» - Бальзак.
Література:
1. Денисик Г.І., Любченко В.С. Простори Вінниччини: Краєзнавче видання. - Вінниця: ЕкобізнесЦентр, 1999 - 92с.
2. Гудзевич А. В. Природно-заповідна Вінниччина. - Вінниця: ТОВ «Консоль», 2002. - 128 с.


Один комментарий к “Сумм М.В., Попеляр А.В. ПРОБЛЕМИ ЗАБРУДНЕННЯ ВОДНОГО СЕРЕДОВИЩА ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ”

  1. Вероніка:

    Дуже класна іформація!!!


Залиште коментар!

Дозволено використання тегів:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>