XIV Міжнародна наукова інтернет-конференція ADVANCED TECHNOLOGIES OF SCIENCE AND EDUCATION

Русский English
Научные конференции Наукові конференції

Ткаченко С.А. МЕТОДОЛОГІЧНО-ІНФОРМАЦІЙНИЙ ІНСТРУМЕНТАРІЙ ЕКОНОМІЧНОГО АНАЛІЗУ В ЗДІЙСНЕННІ МАРКЕТИНГОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ.

Рубрика: Економіка

В останні роки економічний аналіз маркетингової діяльності підприємств став предметом особливої уваги. Одна із причин цього є в прискоренні темпів різних змін в економіці України в ринкових умовах. У відносно короткий проміжок часу надлишок багатьох товарів змінюється їх дефіцитом, зростає інфляція. Як би ретельно не складали свої плани різні підприємства, вони не можуть передбачити усіх змін. Тому система економічного аналізу маркетингової діяльності підприємств набула такого величезного значення за останні роки їх господарювання в умовах загострення конкурентних відносин в економіці України.

Друга причина є в тому, що високі темпи інфляції примушують керівництво підприємств АТВТ «Первомайськдизельмаш», ВАТ «Завод Фрегат», ВАТ «Конвеєрмаш», ДП НВКГ «Зоря»-«Машпроект» багато уваги приділяти витратам на виробництво і збут. В цих умовах вони намагаються знайти нові способи визначення ефективності заходів маркетингу при різних витратах на них. Це знаходить вираз в тому, що промислові підприємства галузі машинобудування Миколаївської області основну увагу приділяють тепер не збільшенню обсягу продажу, а прибутковості здійснених господарських операцій, змістовно аналізують витрати і ефективність заходів маркетингу.

Аналіз управління маркетинговою діяльністю на підприємствах Миколаївської області здійснюється в трьох основних формах, таких як:

•1)                 Стратегічний аналіз виробничо-комерційної діяльності. Його завданням виступає перевірка того, чи правильно обрані цілі і чи реалізує підприємство свої можливості по відношенню до ринку збуту, товарів і каналів збуту, а методом є діагностика системи маркетингу.

•2)                 Економічний аналіз виконання планових завдань маркетингу. Його завданням виступає перевірка відповідності досягнутих результатів наміченим цілям, а методом є аналіз виконання планових завдань виробничо-комерційної діяльності підприємства.

•3)                 Економічний аналіз прибутковості. Його завданням виступає визначення сфер діяльності, які надають підприємству прибутки і збитки, а методом є визначення прибутковості для: самого підприємства, будь-якого підрозділу, відповідного товару, території збуту, сегмента ринку, канала збуту, розміру замовлення.


Залиште коментар!

Дозволено використання тегів:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>