XIV Міжнародна наукова інтернет-конференція ADVANCED TECHNOLOGIES OF SCIENCE AND EDUCATION (19-21.04.2018)

Русский English
Научные конференции Наукові конференції

Цимбал Л. М., Хатенко К. А. СОЦІАЛЬНИЙ ПРОЕКТ РЕКОНСТРУКЦІЇ ПАРКУ «ЮВІЛЕЙНИЙ» В М. ЧЕРКАСИ

Цимбал Леся Миколаївна, Хатенко Катерина Анатоліївна

Черкаський державний технологічний університет

СОЦІАЛЬНИЙ ПРОЕКТ РЕКОНСТРУКЦІЇ ПАРКУ «ЮВІЛЕЙНИЙ» В М. ЧЕРКАСИ

В міському бюджеті м. Черкаси закладено кошти на проведення заходів з оптимізації екологічної ситуації в місті. За ці кошти передбачається:

- реконструювати зелені насадження,

- розпочати інвентаризацію та паспортизацію насаджень у місті,

- утримувати парки та природно-заповідні об'єкти.

Крім цього, на вирішення першочергових задач у галузі екології виділяються кошти з обласного природоохоронного фонду, які спрямовуватимуться на:

- проведення контролю забруднення атмосферного повітря пересувними джерелами викидів,

- проведення аналітичного контролю за станом забруднення повітряного басейну міста на трьох стаціонарних постах,

- реконструкцію вражених омелою зелених насаджень,

- видання поліграфічної продукції з екологічної тематики.

На сьогодні вже проведено закупівлю саджанців декоративно-листяних і квітучих порід для висадки на території парків міста, а також 1500 кущів троянд для відновлення міських розаріїв. Управлінням ЖКГ планується провести реконструкцію міських насаджень вздовж вулиць, на алеях, бульварі Шевченка із заміною старих зелених насаджень на молоді. Відділом екології та раціонального природокористування протягом квітня-травня передбачено закупити 8000 одиниць посадкового матеріалу та передати підприємствам, організаціям й установам для озеленення Черкас.

В останні роки основну увагу буде приділено двом найбільшим міським паркам - «Перемога» та «Ювілейному». В парку «Перемога» триватиме процес реконструкції каскаду штучних озер, оновлюватимуться об'єкти благоустрою. Планується виділити кошти на буріння свердловини та створення експозиції каскаду штучних озер «Ювілейного» парку - за часи безгосподарності водойми перетворилися на болото.

Також відділом екології та раціонального природокористування підготовлено програму «Парки міста», розраховану на період до 2012 року, якою передбачено поступове відродження всіх міських парків та скверів, включаючи сквер «Хімік», «Долину троянд», парк «Ювілейний», так званий «французький парк» у Соснівці.

Основна мета проекту реконструкції парку «Ювілейний» - розробити індивідуальну програму реконструкції парку, яка допоможе зробити парк «Ювілейний» кращим, чистішим, безпечнішим, функціональнішим, що дасть можливість місцевим жителям та гостям весело проводити свій вільний час на свіжому повітрі та отримати прибуток від надання розваг (атракціонів, ігротек тощо), від концертів, творчих зустрічей та інших заходів.

Визначимо основні цілі проекту.

- запустити до весняних свят всі атракціони у парку,

- провести перевірку на технічну справність усіх атракціонів, забезпечити абсолютну готовність і надійність усіх паркових розваг, засвідчити це відповідними експертними висновками,

- на паркових галявинах встановити батути, надувні гірки, електромашини, встановити два дитячі міні-потяги,

- для створення відчуття комфорту і безпеки у вечірні часи у парку полагодити освітлення,

- на території парку встановити нові урни,

- забезпечити безкоштовний Wi-Fi Інтернет,

- встановити відеокамери.

Проект реконструкції парку «Ювілейний» дозволить збільшити число відвідувачів, а також покращить позиціонування Черкас як туристичного центру України.

Відеокамери сприятимуть порядку, запобігати вживанню алкоголю в парку. Відеоконтроль дозволить уникнути прикрих випадків вандалізму. А наслідки останнього плачевні. Так, в 2010 році тільки після проведення фестивалю "Живий камінь" були вкрадені чотири насоса з фонтанчиків-скульптур вартістю понад 1,5 тисячі гривень. Також були пошкоджені банери перед входом в парк вартістю майже 5 тисяч гривень.

Крім того, як вважають в КП "Дирекція парків", для обслуговування системи відеоконтролю достатньо одного охоронця, що значно зменшить витрати на саму охорону. Зараз парк обслуговують чотири охоронці, на оплату праці яких необхідно більше 6 тисяч гривень на місяць. При встановленні відповідної системи витрати зменшаться до 1,6 тисяч гривень. Також завдяки камерам можна буде в онлайн режимі транслювати свята, проведені в парку.

Проведемо класифікацію проекту за різними ознаками: монопроект, соціальний, інвестиційний, малий, короткостроковий, звичайний, національний, простий.

Проект реконструкції парку «Ювілейний» буде запущений в три етапи: розробка проекту, здійснення проекту, закриття проекту.

Розраховуючи економічні показники проекту були визначені показники: чиста поточна вартість NPV= 22 524 грн., коефіцієнт «Вигоди/Витрати» = 1,1, що говорить про те, що проект є прибутковим. Отже, можемо зробити висновок, що розроблений проект реконструкції парку «Ювілейний» є ефективним і прибутковим проектом для замовника та цікавим і соціально значимим для населення міста Черкаси.

Література:

•1.     Мазур И.И., Шапиро В.Д. Управление проектами. - М.: Высшая школа, 2001. - 875 с.

•2.     Тарасюк Г.М. Управління проектами: Навч. посібн. для вузів / Г.М. Тарасюк. - 2-е вид. - К.: Каравела, 2006. - 320 с.


Залиште коментар!

Дозволено використання тегів:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>