XIV Міжнародна наукова інтернет-конференція ADVANCED TECHNOLOGIES OF SCIENCE AND EDUCATION

Русский English
Научные конференции Наукові конференції

У.В. Ткачук, Д.П. Маловецька, доц. О.В. Ковальова ЗДОРОВ`Я МЕНЕДЖЕРА

У.В. Ткачук, Д.П. Маловецька, доц. О.В. Ковальова

Автомобільно-дорожній інститут Держаного вищого учбового закладу «Донецький  національний  технічний університет»

ЗДОРОВ`Я МЕНЕДЖЕРА

Постановка проблеми. Останніми роками професія менеджера набуває неабиякої актуальності, багато людей мріють про посаду керівника, але й не уявляють скільки сил, часу, здоров'я та енергії вона потребує. Рішення повсякденних питань менеджера пов'язано з великою відповідальністю, браком часу, конфліктами, напругою та стресом, тому менеджер повинен берегти своє здоров'я і піклуватись про нього.

Аналіз останніх досліджень і публікацій. Дослідженнями в цьому напрямі займались такі науковці: Г. Нікіфоров, О. Урбанович[2], Дж. Лоер[4], Н. Іваненко, О. Дрозд, В. Завацький, Н. Амиров[3] та ін.  Їх праці присвячені розробці вправ та технік, котрі дозволяють витримувати психологічні навантаження та справлятися з внутрішнім негативним станом.

Метою публікації є визначення основних факторів, які негативно впливають на здоров'я менеджера, та розробка рекомендацій щодо його покращення.

Основні результати дослідження. Останніми роками заговорили про «синдром менеджера» - специфічну форму прояву стресу в бізнесменів та керівників. Типовий симптом «синдрому менеджера»: керівник чи бізнесмен, який перебуває в стані стресу, неадекватно спілкується зі своїми колегами, управлінська команда починає розсипатися. Частішають прорахунки в тактичних питаннях, виникають тертя між партнерами, один підводить іншого, хтось втрачає великі суми. «Синдром менеджера» спричиняє велику матеріальну шкоду.

Результатом постійних проблем і стресів у керівників є цілий букет невротичних та психосоматичних хронічних захворювань: підвищена дратівливість, безсоння, гіпертонія або вегето-судинна дистонія, порушення функцій шлунково-кишкового тракту, головний біль, м'язовий біль[1].

Здоров'я людини залежить від багатьох факторів, зокрема від способу життя, службових приміщень, організації робочого дня. Отже розглянемо детальніше основні фактори:

Останнім часом багато уваги приділяється проблемі харчування. Існує декілька заповідей харчування: харчуватися потрібно чотири рази на день і регулярно; споживати тільки продукти живої природи. Причому головну увагу варто приділяти свіжим фруктам та овочам і так званій клітковині. Щоденний прийом рідини має становити не менше 1-2 літрів і головне - підбирати ту їжу, якої не вистачає тілу;

Рух становить основу життя. Найбільшою мірою потреби організму в русі реалізуються в різних видах фізичних вправ і ходьбі. Замініть ходою всі автомобільні поїздки на близькі відстані. Ефективним і веселим способом, що дозволяє спалювати зайві калорії, є танці й участь у спортивних змаганнях[2];

Важливе значення має службове приміщення в якому менеджер проводить більшу частину робочого дня. Для підтримки нормальних умов праці, відсутності забруднення повітря приміщення повинні добре провітрюватись. Робота керівників пов'язана зі значним навантаженням зору, тому необхідно забезпечити необхідний рівень освітлення на робочих місцях. 

Оскільки труд керівників відносять до напруженого, то необхідно щоб рівень шуму  в приміщенні не перевищував дозволеної міри. Дуже важливо, щоб робоче місце було зручним та комфортним[3].

Для того щоб постійно підтримувати здоров'я та запобігати стресу потрібно виконувати ці прості правила відновлення запасів енергії на фізичному рівні:

1. Рано лягайте спати і рано вставайте. В наші дні «совам» набагато важче займатися бізнесом, тому що їм все одно доводиться рано підніматися. З ранку вони часто не можуть зосередитися;

2. Стежте за режимом дня і висипайтеся. Строгий режим дня допоможе налагодити ваш біологічний годинник, а значить, ваш сон буде глибоким, міцним, і ви чудово відпочинете;

3. Відпочивайте кожних півтори-дві години. Не варто опиратися природному циклу організму в тому, що стосується роботи і відпочинку, - буде тільки гірше[4];

5. Налаштуйтеся на добрий лад. Хороші спогади викликають гарний настрій. Надійним методом боротьби проти втоми являється гумор[5].

Висновки. Постійні стреси та навантаження негативно впливають на здоров'я та самопочуття менеджера. Сучасному керівнику необхідно самостійно підтримувати своє здоров'я, тому що хворий працівник не потрібен жодному підприємству. Менеджер повинен сам для себе розробити методику підтримки здоров'я, вибрати фізичні вправи, здорову їжу, способи зняття напруження.

Література:  

•1. Стрес: синдроми керівника [Електронний ресурс] - Режим доступу: http://newme.com.ua/psixologichni-problemi/stres-sindromi-kerivnika/

•2.  Урбанович О. Здоров'я керівника. Попередження та подолання стресів і життєвих криз [Електронний ресурс] - Режим доступу: http://osvita.ua/teacher/health/1362/?list=0

•3.  Амиров Н.Х. Труд и здоровье руководителей/ Н.Х. Амиров.// Изд.дом "ГЭОТАР-МЕД". - 2002. - 136с.

•4.  Дж. Лоер Стан ідеальної продуктивності і здоров'я керівника [Електронний ресурс] - Режим доступу:http://mlin.kiev.ua/navyky-povedinky Назва з титул. екрану.

•5. Гарольд Х. Блумфілд Вмикачі бадьорості [Електронний ресурс] - Режим доступу: http://mlin.kiev.ua/navyky-diyalnosti/%20- Назва з титул. екрану.

 

e-mail: xxxyljana@rambler.ru


Залиште коментар!

Дозволено використання тегів:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>