XIV Міжнародна наукова інтернет-конференція ADVANCED TECHNOLOGIES OF SCIENCE AND EDUCATION

Русский English
Научные конференции Наукові конференції

Варівода І. О., Селезньова Н. О. РЕЖИМИ ПРАЦІ ТА ВІДПОЧИНКУ ВОДІЇВ ПРИ ВИКОНАННІ МІЖНАРОДНИХ ПЕРЕВЕЗЕНЬ

Варівода І. О., Селезньова Н. О.,
Автомобільно-дорожній інститут

РЕЖИМИ ПРАЦІ ТА ВІДПОЧИНКУ ВОДІЇВ ПРИ ВИКОНАННІ МІЖНАРОДНИХ ПЕРЕВЕЗЕНЬ

Прагнення України приєднатися до європейської спільноти, вступ до світової організації торгівлі висуває жорсткі вимоги до існуючих міжнародних відносин, в тому числі й до організації міжнародних перевезень вантажів та рівня обслуговування і сервісу. Значне місце серед основних недоліків при організації міжнародних перевезень посідає безпечність перевезень, про що свідчить статистика ДТП.
В більшості випадків основною причиною ДТП стає стомленість водія, який тривалий час знаходився за кермом автомобіля. Стомленість водія призводить до збільшення кількості помилок при реагуванні на ту чи іншу ситуацію на дорозі. Сьогодні на міжнародних перевезеннях вантажів задіяні перевізники різних форм власності і різного рівня кваліфікації. Тому дуже часто при виконанні міжнародних перевезень (особливо перевізниками приватної форми власності) виникає протиріччя між такими факторами, як безпека дорожнього руху і прагнення отримати максимально можливі доходи від перевезень.
Для вирішення даної ситуації необхідно регулювати тривалість періодів праці та відпочинку водіїв, що дозволить забезпечити їх стабільну та надійну роботу і буде сприяти підвищенню безпеки руху і контролювати дотримання встановлених положень.
Загальновідомо, що режими праці та відпочинку водіїв при виконанні міжнародних перевезень вантажів регламентуються Європейською Угодою стосовно роботи екіпажів транспортних засобів, що виконують міжнародні перевезення (ЕУТР). З 11 квітня 2007 року в Україні набули чинності нові правила стосовно виконання водіями режимів праці та відпочинку відповідно до Постанови ЄС 561/2006. Головною метою розробки нових правил є підвищення безпеки дорожнього руху та захист прав водіїв.
Якщо порівняти правила, що регламентували роботу водіїв при виконанні міжнародних перевезень до 11 квітня 2006 року (постанова ЄС 3820/85 від 20 грудня 1985) з новими (постанова ЄС 561/2006), то можна виділити відміні риси в наступних положеннях:
- обов’язкове обладнання транспортних засобів спеціальним контрольно-вимірювальним обладнанням – тахографами;
- щотижнева тривалість керування транспортним засобом (не повинна перевищувати 56 годин за новими правилами) та загальна тривалість керування протягом двох тижнів (не повинна перевищувати 90 годин за новими правилами);
- тривалість та розділення щоденного відпочинку і перерв (поділ на дві частини).
Таким чином бачимо, що згідно нової редакції положень щодо дотримання режимів праці та відпочинку водіїв при виконанні міжнародних перевезень більше уваги приділено питанням тривалості керування транспортним засобом та відпочинку водіїв, що буде сприяти зменшенню стомленості водіїв, а, отже і підвищенню безпеки дорожнього руху.
Література:
1. www. asmap.org.ua
2. www. transgroup.bu
3. www.avtoprofi.ua

e-mail: nadejda2802@mail.ru


Залиште коментар!

Дозволено використання тегів:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>