XIV Міжнародна наукова інтернет-конференція ADVANCED TECHNOLOGIES OF SCIENCE AND EDUCATION

Русский English
Научные конференции Наукові конференції

Якубенко С.С. АНАЛІЗ РИНКУ АНТИВІРУСНИХ ПРОГРАМ

Якубенко С. С.

Буковинська державна фінансова академія

АНАЛІЗ РИНКУ АНТИВІРУСНИХ ПРОГРАМ

         З новими комп'ютерами з'явилися нові проблеми. Однією з них є більша ймовірність зараження новими вірусами. Вони роблять неможливим нормальне функціонування програм і комп'ютера.

         Основною причиною швидкого поширення вірусів є підключення комп'ютерів до мережі Internet. За даними статистики, у 2007 році вірусні атаки призвели до сукупних збитків у розмірі 17 млрд. доларів. Цей показник скоротився до 13,2 млрд. доларів у 2008 році. У 2009 році про збитки, завдані в результаті вірусних атак, заявило 85% користувачів [3].

         Безперечно, для лікування програм, знищення вірусів і профілактики постійно потрібні нові антивірусні програми - сильний антивірус з сильним алгоритмом знаходження вірусів. Тому дослідження ринку антивірусних програм та його аналіз є досить актуальною на сучасному етапі розвитку інформаційних технологій.

         Дослідники з бристольскої лабораторії компанії Hewlett-Packard (Великобританія) задумалися над майбутнім сучасних антивірусних програм. Дослідження, заявлене компанією як унікальне по даній тематиці, було опубліковане у журналі New Scientist [3].

Приводом для проведення подібної роботи став той факт, що сучасні віруси удосконалюються і поширюються швидше, ніж міри захисту від них, зазначає Метью Вільямсон [3], співробітник лабораторії НР. У результаті, збиток вірус наносить раніше, ніж з'явиться від нього протиотрута.

Справа в тому, що сучасні антивірусні програми працюють з описами шкідливих програм, що додаються і зберігаються у вірусних базах. Незважаючи на те, що бази іноді оновляються кілька разів у день, багато користувачів просто не встигають скачати собі апдейти (іноді функцію оновлення нерідко відключають через повільний зв'язок). Крім того, процес аналізу вірусу і написання оновлення займає якийсь час, протягом якого комп'ютери клієнтів залишаються фактично беззахисними [2,365].

Однак, дослідники вважають, що запізнення в розробці засобів боротьби з вірусами - не єдине вразливе місце сучасних антивірусних програм. У якості ще одного недоліку відзначають сам принцип роботи програми - порівняння електронного контента комп'ютера з вмістом баз. Відомо, що останні, у міру виникнення нових епідемій, розширюються і стають усе більш громіздкими. У результаті, елементарна перевірка вхідної електронної пошти часто гальмує навіть високопродуктивну систему. При цьому виключити з бази старі описи вірусів не можна через можливість виникнення повторних епідемій [2,191].

Як перспективу розвитку антивірусних програм учені припускають, що антивірусні програми еволюціонують убік розробки інструментів прогнозування вірусних атак. Однак конкретні пропозиції носять поки досить розпливчастий характер. Наприклад, Метью Вільямсон припускає, що антивірус може відслідковувати стабільність роботи системи відповідно до встановленого адміністратора правами і правилами. І хоча вже є кілька програм, які працюють по цьому принципу (наприклад, антивірус Viguard), вирішити проблему на рівні рядових користувачів вони поки не можуть [3].
          Розглянемо деякі антивірусні програми, що застосовуються на сучасному етапі розвитку інформаційних технологій:

•·       Антивірус, який надає надійний захист комп'ютера від різного виду вірусних погроз. Антивірус Dr.Web може перевірити всю пам'ять Windows навіть на зараженому комп'ютері і здатний зупинити вірусний процес. Унікальна евристична технологія, використовувана в антивірусі Dr.Web, дозволяє виявляти нові віруси і модифікації вірусів, описів яких ще немає у вірусній базі [3].

•·       Антивірус Касперського (Kaspersky Anti-Virus) - популярний антивірус, що захищає комп'ютер від вірусів, троянських і шпигунських програм. Антивірус Касперського (Kaspersky Anti-Virus) забезпечує антивірусну перевірку інтернет-трафіку в режимі реального часу і незалежно від використовуваного браузера [3].

•·     Безкоштовний антивірус для домашнього використання avast! Home Edition може перевіряти файли, оперативну пам'ять, електронну пошту, знаходити макровіруси. Інтерфейс безкоштовного антивіруса avast! Home Edition схожий скоріше на медіаплєєр, чим на антивірус [3].

•·     NOD32 Antivirus - це антивірус для захисту комп'ютера в реальному часі від широкого круга погроз. NOD32 Antivirus забезпечує надійний захист від вірусів, а також від інших погроз, включаючи троянські програми, черві, spyware, adware, phishing-атаки. У програмі NOD32 Antivirus використовується патентована технологія ThreatSense (виявлення нових погроз в реальному часі шляхом аналізу виконуваних програм) [1,365].

          Отож, на сучасному етапі розвитку всіх ланок суспільного життя стає все дедалі вагомішим захист різних видів інформації, зокрема за допомогою антивірусних програм, які мають надавати потрібний захист користувачу. Тому й актуальним є дослідження сучасного ринку антивірусних програм та розробка альтернативних методів захисту інформації.

Література:

1. Бигурнов В.  IBM PC для пользователя.- М.: Финансы й статистика, ЮНИТИ. 2007.- 365 с.

2. Савельев О. Р. Персональный компьютер для всех в 4-х книгах // кн. 1, Хранение й обработка информации -, Высшая школа, 2005 р. - 191 с.

3. www. infseft. org.ua - сайт інформаційних технологій.

 


Залиште коментар!

Дозволено використання тегів:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>