XIV Міжнародна наукова інтернет-конференція ADVANCED TECHNOLOGIES OF SCIENCE AND EDUCATION (19-21.04.2018)

Русский English
Научные конференции Наукові конференції

Подпишитесь на рассылки о научных публикациях

Ярова Л.Ю. НАСЛІДКИ ФІНАНСОВОЇ КРИЗИ В ЗДІЙСНЕННІ ІПОТЕЧНОГО КРЕДИТУВАННЯ В УКРАЇНІ

Ярова Лілія Юріївна
Викладач, аспірант Феодосійської фінансово-економічної академії Київського університету ринкових відносин

НАСЛІДКИ ФІНАНСОВОЇ КРИЗИ В ЗДІЙСНЕННІ ІПОТЕЧНОГО КРЕДИТУВАННЯ В УКРАЇНІ

Виникнення фінансової кризи в багатьох розвинених країнах світу призвело до дестабілізації важливих економічних процесів, що в свою чергу спричинило гальмування розвитку усіх галузей народного господарства.
Фінансова криза також значною мірою зачепила й українську економіку і її наслідки вже достатньо відчутні. Першим на собі, наслідки фінансової кризи, відчуло населення України, які безпосередньо проявились у:
- повній або тимчасовій втраті місця роботи;
- зниження власних доходів;
- зменшення витрат;
- зниження платоспроможності.
Погіршення фінансового стану населення значною мірою відчули комерційні банки, що особливо стосується повернення коштів за виданими іпотечними кредитами. Деякі комерційні банки почали підвищувати відсотки за іпотечним кредитом в односторонньому порядку для збільшення своїх доходів. Але фактичне зниження платоспроможності населення зменшує можливість позичальників сплачувати кредити за раніше встановленими відсотками і така зміна відсоткових ставок призводить до ще більшого загострення ситуації. Таким чином комерційні банки значно підірвали довіру населення стосовно себе.
З боку держави вже прийняті міри стосовно боротьби з одностороннім збільшення відсотків за кредитом: прийнято законопроект, в якому зазначено, що банки повинні будуть довести своє право на збільшення відсоткових ставок у суді.
Також на сьогоднішній день більшість банків відмовляються видавати іпотечні кредити, винятком слугує наявність в комерційному банку депозитного рахунку зі значною сумою грошових заощаджень.
За даними Української Національної іпотечної асоціації кількість неплатників за іпотечними кредитами складає 30% та існують прогнози зростання цієї цифри до 40 – 50% 1. Деякі комерційні банки не бажають враховувати скрутне становище позичальників і вимагають від них повного дотримання графіку сплати як основного боргу, так і відсотків за іпотечним кредитом.
Більшість банків не залишаються бездіяльними та намагаються розробляти та втілювати лояльні програми стосовно сплати боргу за іпотечним кредитом.
1. Деякі комерційні банки готові списати штрафні пені, якщо позичальник надасть докази своєї неплатоспроможності.
2. Позичальник також може отримати «іпотечні канікули», тобто відстрочується погашення основної заборгованості, а відсотки за кредитом позичальник повинен буде сплачувати за графіком.
3. Комерційні банки плануються продовжити строк кредитування, наприклад іпотечний кредит виданий на 10 років, відповідно термін його сплати може бути подовжено до 15 років тощо.
Такі пільгові програми є єдиним можливим засобом боротьби з масовим неповерненням кредитів і вони втілюються тільки на видані кредити, тобто якщо комерційний банк видасть іпотечний кредит, за теперішньої ситуації, то позичальник повинен буде повертати його на загальних умовах.
Література:
1. Банки пошли на встречу неплатежеспособным клиентам: Новости от 17.12.2008 г. Электронный ресурс / Украинская национальная ипотечная ассоциация. – Режим доступа: http:// www.unia.com.ua


Залиште коментар!

Дозволено використання тегів:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>